Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.03.2014

Торговельна активність на аграрному ринку значно знизилася, – ДП «Держзовнішінформ»

Хвиля фінансової кризи, яка захлеснула Україну, не могла не вплинути і на зерновий бізнес. З одного боку, девальвація національної валюти сприяє експорту продукції. Наприклад, Китай не раз цілеспрямовано девальвував свою валюту для стимулювання експорту, внаслідок чого низка країн-конкурентів проводили розслідування і вводили санкції. Також обмежується і імпорт (принаймні, в короткостроковій перспективі), що сприятиме зменшенню негативного торгового сальдо в Україні. Але, безумовно, таке істотне знецінення гривні привело до зменшення купівельної спроможності населення і компаній. У цьому зв'язку торговельна активність на аграрному ринку значно знизилася, бо сільгоспвиробники не впевнені в завтрашньому дні і стримують продажі. Більшість власників великих партій товару погоджуються на угоди лише у випадку продажу товару за валюту, гривневі контракти зараз практично не укладаються. На внутрішньому ринку не виключається зростання цін на зерно в гривні.

Більшість експортно орієнтованих компаній збільшили свої закупівельні ціни на продовольчу пшеницю 3 і 2 класів на базисі EXW франко-елеватор до 1800-2050 грн/т і 1850-2120 грн/т відповідно. При цьому «гривневі» ціни на внутрішньому ринку були декларативними, бо угод практично не було. Вартість продовольчої пшениці на базисі поставки FOB глибоководні порти Чорного та Азовського морів оцінювалася в 270-285 дол США/т.

«За інформацією борошномелів, сільгоспвиробники стримують великотоннажні обсяги пшениці, і продають її лише в разі гострої необхідності поповнення оборотних коштів (які потрібні для весняно-польових робіт), і то, якщо вже немає запасів кукурудзи або соняшнику. Виробники комбікормів і заводи з виробництва спирту також збільшили свої закупівельні ціни, оскільки не витримують конкуренцію з трейдерами, адже останні індексують закупівельну вартість залежно від курсу валют. Зрештою аграрії отримують більш справедливу ціну за вирощене зерно, але з іншого боку, вони розуміють, що фактори виробництва також зростуть у ціні, і їх «гіпотетичний» прибуток буде «з'їдено» інфляцією», – коментує ситуацію на ринку Олександр Одосій.

«У зв'язку з невизначеною ситуацією на ринку сировини, а також нестабільною політичною та економічною ситуацією в країні, мірошники поки що не змінювали відпускну вартість борошна, але за їх словами планують це зробити в найближчому майбутньому. У більшості компаній є в наявності запаси зерна на 1-3 місяці безперебійної роботи», – додав експерт ДП «Держзовнішінформ».