Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.05.2014

Підприємства України збільшили видобуток енергетичного вугілля але скоротили коксівного – ДП «Держзовнішінформ»

«Вуглевидобувні підприємства України за перші чотири місяці 2014 року підвищили видобуток енергетичного вугілля до 20,23 млн тонн або на 2,5% порівняно з аналогічним періодом 2013 року. При цьому вуглевидобувні підприємства, що входять до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, у січні-квітні 2014 року збільшили обсяги видобутку енергетичного вугілля на 14,5% до 6,14 млн тонн»- прокоментував ситуацію Олексій Шевцов.

 «Згідно з оперативними даними, в січні-квітні 2014 року вугледобувні підприємства України скоротили видобуток коксівного вугілля до 7,56 млн тонн, або на 8,3% порівняно з аналогічним періодом 2013 року. При цьому вуглевидобувні підприємства, що входять до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, за перші 4 місяці 2014 року наростили обсяги видобутку енергетичного вугілля до 2,4 млн тонн або на 8,5%». Про це повідомляється в бюлетені «Товарний монітор. Україна».

Вітчизняним підприємствам для збереження нинішніх обсягів споживання коксу і газу щорічно потрібно близько 10 млн тонн коксівного вугілля і 2,5 млн тонн вугілля – для пиловугільного вдування, а українські вуглевидобувні компанії не можуть повною мірою покрити потреби в сировині необхідної якості (з низьким вмістом золи та сірки). Як повідомлялося раніше, Міненерговугілля планувало встановити квоти на імпорт вугілля на 2014 рік на рівні 10,7 млн тонн, але пізніше відмовився від цієї ідеї за умови викупу місцевими металургійними підприємствами близько 4 млн т вугілля у державних шахт.

«За підсумками перших чотирьох місяців поточного року, згідно з даними Міндоходів і зборів, поставки вугілля в Україну з-за кордону у вартісному вираженні склали 469 млн дол. США, що на 30,6% нижче за показник за аналогічний період минулого року» – додав експерт.