Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.09.2014

АПК та металургія компенсували втрати від зниження експорту до РФ

«Так, за підсумками 7 місяців 2014 року, обсяг експорту продукції АПК у країни ЄС зріс на 374 млн дол. США та склав більш ніж 2,8 млрд дол. США. А це 15% зростання, враховуючи нестабільну економічну ситуацію та активний збройний конфлікт на Донбасі, виглядає більш ніж серйозним показником по галузі. Попереду обробка показників за серпень та вересень, період збору нового врожаю, де картина може змінитися. Незважаючи на складнощі, пов'язані для ряду експортерів з конфліктом на сході країни, а також штучними перепонами для поставок в РФ, АПК продовжує залишатися флагманом в експорті України», – впевнений керівник відділу агропромислового комплексу Антон Порембський. Експерт представив комплексний аналіз даного ринку за 7 місяців поточного року та відзначив, що сьогодні ДП «Держзовнішінформ» активно відстежує зміни у структурі експортних ринків.

Дещо інша картина в експорті продукції металургійного комплексу. На думку керівника відділу аналізу ринків чорної металургії Олександра Шейка, ситуація в ГМК країни стрімко змінюється, що не кращим чином відображається на показниках експорту продукції вітчизняної металургії. Сьогодні експортери металургійної продукції відчувають проблеми з постачанням сировини, електроенергії, газу, також проблеми з транспортним відвантаженням готової продукції. З останніх ускладнень – дефіцит валютних коштів. «Конфлікт на сході країни безпосередньо вплинув на весь виробничий ланцюжок підприємств ГМК та експорт їх продукції. На сьогодні зупинено роботу 7 металургійних підприємств. Однак, якщо говорити про результати роботи експортерів за перші 7 місяців поточного року, є і дуже вагомий показник. Це зростання майже на 21% експорту продукції металургійного комплексу до країн ЄС, з показником в 2 864 млн дол. США, що значно компенсувало просідання ринку по поставках до РФ», – підкреслив експерт.

Таким чином, згідно з висновками експертів ДП «Держзовнішінформ», двом провідним галузям у структурі експорту України – АПК та металургії, властивий загальний тренд – згортання поставок до РФ, викликаних штучними обмеженнями з боку цієї держави та переорієнтування на ринки ЄС.