Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.04.2014

Більшість експортноорієнтованих компаній знизили закупівельні ціни на фуражну пшеницю, − ДП «Держзовнішінформ»

Невеликі великодні «канікули» традиційно спровокували ослаблення торгової активності, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку України. Основною торговою культурою залишається кукурудза, хоча слід зазначити, що в останній місяць відвантаження пшениці істотно збільшилися. У першу чергу це пов'язано з активізацією аграріїв, які порівняно активно реалізовували свої запаси, зважаючи на значне збільшення ринкових цін і необхідності поповнення обігових коштів на посівну кампанію. «Надалі ця тенденція навряд чи збережеться, оскільки пшениці старого врожаю залишилося не так вже й багато, а інтерес трейдерів до закупівель нового врожаю поки що низький», − ділиться думкою Олександр Одосій.

Неясна політична ситуація продовжує чинити негативний вплив на всі сектори економіки, в тому числі і аграрний. Хоча в останні тижні в країні встановилися сприятливі погодні умови для розвитку посівів, практично всі аналітики погоджуються, що загальний урожай зерна в 2014 році знизиться. Головними причинами цього є дефіцит фінансових коштів, зниження норм внесення добрив через їх істотне подорожчання, низьке забезпечення аграріїв ПММ з аналогічної причини.

«Більшість експортноорієнтованих компаній незначно знизили свої закупівельні ціни на фуражну пшеницю на базисі EXW франко-елеватор і декларували їх на рівні 2200-2500 грн/т. У портах закупівля даної культури проводилася по 2550-2780 грн/т, що трохи нижче рівня попереднього тижня. Вартість фуражної пшениці як старого, так і нового врожаю на базисі поставки FOB порти Чорного та Азовського морів оцінювалася в 250-260 дол. США/т ( великотоннажні поставки суднами Panamax і Handysize)», − повідомив начальник відділу АПК ДП «Держзовнішінформ».