ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.02.2020

Україна підготує 3-річну програму з підтримки овочівництва і картоплярства

Уперше за роки незалежності Україна імпортувала майже 500 тис. т картоплі, що становить  дев`яту частину від загальної внутрішньої потреби України в картоплі.

Про це на слуханнях в аграрному парламентському комітеті повідомив віце-президент Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Сергій Рибалко, передає Agronews.

Він зауважив, що  в грошовому еквіваленті 500 тис. т становить 3 млрд грн, що не набагато більше, ніж чинний уряд виділяє на держдпомогу вітчизняному агросектору. «Крім цього, в Україну завозяться різні продукти переробки картоплі (чіпси, картопля фрі, картопляні пластівці) ще приблизно на 1 млрд грн», – додав Сергій Рибалко.

Політик нагадав що Україна є четвертою в світі країною по виробництву картоплі, але має катастрофічно низький відсоток переробки. «Для прикладу, ми вирощуємо 22 млн т, а переробляємо лише близько 250 тис. т. Для порівняння, Бельгія вирощує 6 млн т і переробляє 5,5 млн т. Професійне картоплярство займає ганебні 5% із загальної кількості виробництва», – поінформував парламентарів віце-президент УАВК.

Сергій Рибалко переконаний, що основною запорукою успішного ведення картоплярства і овочівництва є наявність зрошення та сховищ. Саме по цим двом напрямках він закликав чинний уряд підтримувати овочівників і картоплярів, чий бізнес за останні 5 років остаточно збанкрутував.

У ході комітетських слухань було прийнято рішення «максимально компенсувати вартість зрошувальної техніки вітчизняного виробництва і пообіцяв, що все обладнання для зрошення цього року буде компенсовано на 25%. По сховищам. За підтримки Миколи Сольського прийнято рішення відпрацювати програму компенсації і прийняти її з терміном виконання 2021-2024 роки», – написав Сергій Рибалко у своєму профілі на Facebook і висловив сподівання, що ці кроки стануть вагомими для відродженя овочіницької галузі.