Податківці повідомляють, що з 01.04.2020 року відповідно до ст. 17 Закону України від 19.12.1995 р № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива» зі змінами та доповненням до суб’єктів господарювання за зберігання пального без наявності ліцензії застосовуватимуться фінансові санкції у розмірі 500 тис. грн.
Про це пише OilPoint.
Відповідно до ст. 15 вищезазначеного Закону для отримання ліцензії на право зберігання пального суб’єктом господарювання разом із заявою додатково подаються завірені копії таких документів, а саме:
При цьому зазначаємо, що в 01.01.2022 р. суб’єкти господарювання можуть отримати ліцензію на право зберігання пального без надання акта введення в експлуатацію об’єкта або акта готовності об’єкта до експлуатації або сертифіката, за умови надання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна, видані в установленому законодавством порядку до 01. 01.2014 р;
У разі якщо суб’єкти господарювання, які здійснюють зберігання пального, не реалізують його іншим особам і використовують тільки для власних потреб або промислової обробки, вищевказані документи не подаються. Такі суб’єкти мають вказати в заяві про використання пального для власного споживання або переробки, загальний об’єм резервуарів для зберігання пального і їх фактичне місцезнаходження.
Нагадаємо, що річна плата за ліцензію на право зберігання палива складає 780 грн і зараховується до місцевих бюджетів за місцем здійснення діяльності. Крім того, ліцензія повинна бути видана на кожне місце зберігання пального.
Ліцензія або рішення про відмову в її видачі податкова інспекція видає заявнику не пізніше 20 календарних дня з моменту отримання документів.