Україна протягом останнього тижня відвантажила 386 тис. тонн пшениці, а з початку поточного сезону – 19,08 млн тонн, що на 33% перевищує минулорічний рівень.
Про це свідчать дані Державної митної служби, повідомляє AgroTimes.
Таким чином, у межах узгодженої між урядом та трейдерами квоти на 20,2 млн тонн вільними до експорту лишаються лише 1,2 млн тонн.
Як повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade, трейдери майже зупинили закупівлю пшениці старого врожаю, тому ціни в портах знизилися. Слідом за цим переробники опустили закупівельні ціни на 50-100 грн/тонна – до 6,1-6,3 тис. грн/тонна з доставкою на завод.
Найбільшим імпортером української пшениці традиційно лишається Єгипет, часка якого за даними І кварталу 2020 року становить 37%. За вказаний період до цієї країни було експортовано пшениці на суму $214,5 млн.
На дургому місці – Бангладеш із часткою 10% та сумою закупівель – $58,4 млн, на третьому – Ємен із часткою 9% та сумою закупівель – $52,6 млн.
Нагадаємо, за словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького, Україна готова заборонити експорт пшениці, якщо продажі перевищать погоджений в меморандумі з учасниками зернового ринку обсяг 20,2 млн тонн.
На думку заступниці директора ProAgro Group Марії Колесник, граничні обсяги експорту пшениці всіх класів не спричинять жодних ускладнень ні для експортерів, ні для внутрішніх споживачів.