У першій декаді червня вартість нафти на європейському ринку продовжила підвищилась з 35 дол. США/бар до 40 дол. США/бар. (+15%). Підвищенню цін на нафту в світі у травні сприяло поступове пом’якшення карантинних заходів в світі, поновленню виробництва, що в свою чергу, призвело до підвищення попиту на нафту. Крім того, Саудівська Аравія та Ківейт зробили заяву про свої наміри додаткового скорочення обсягів видобутку нафти в червні (окрім взятих на себе зобов’язань в рамках існуючої угоди ОПЕК+). Так, Saudi Aramco у червні планує додатково скоротити обсяг видобутку нафти на 1 млн. бар/добу, Кувейт та ОАЕ – ще -0,18 млн. бар/добу. Такі заходи направлені на компенсацію порушень угоди з боку Іраку, Нігерії та Анголи. Однак вже у липні Саудівська Аравія, Кувейт та ОАЕ збільшать видобуток нафти на 1,18 млн. бар/добу, які будуть направлені на внутрішнє споживання в період сезонного підвищеного попиту в цих країнах.
6 червня відбулась зустріч ОПЕК+, за результатами якої було прийнято рішення подовжити рекордне скорочення видобутку нафти (на рівні травня-червня -9,7 млн. бар/добу) до кінця липня поточного року.
Тиснути на світові ціни на нафту продовжують зростання видобутку нафти в США та рекордні комерційні запаси нафти в США (538,1 млн. бар) та бензину (258,7 млн. бар). Тим часом, ФРС США прогнозує, що відродження американської економіки після спаду, нанесеного COVID-19 займе роки. У відповідності до прогнозу, за підсумками року, економіка США скоротиться на 6,5% відносно минулого року, а рівень безробіття складе 9,3%, що неодмінно позначиться на зниженні попиту на нафту в США.
Матеріал підготовлено экспертами управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ”.
Ознайомтеся з переліком послуг управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ” за посиланням http://bit.ly/2pmCa82