ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.07.2020

На Харківщині запустили ТЕС на лушпинні соняшника

На Харківщині поблизу селища міського типу Нова Водолага запустили 7-мегаватну теплову електростанцію на лушпинні соняшнику. БіоТЕС ввела в експлуатацію Група компаній “Агроліга”, пише #ШОТАМ із посиланням на Енергореформа.

Зазначається, що будівництво станції тривало два роки і супроводжувалося багатьма труднощами.

“Зараз ТЕС працює не на повну потужність, але вже передає електроенергію у мережу: з кожним місяцем обороти будуть рости, і ми плануємо вийти на максимальну потужність роботи, приблизно, до Нового року”, – відзначили у компанії.

Особливості роботи

ТЕС оснащена двома паровими котельними агрегатами паропродуктивністю 16 тонн/год кожний, однією конденсаційною паротурбінною установкою потужністю 7МВт, системою золовидалення, операторською з єдиним робочим місцем для управління, сухою градирнею із замкнутою системою охолодження води, системою хімпідготовки, системою моніторингу викидів, системою очищення, яка дозволяє видалити 99% золи і відповідатиме українським та європейським нормам ГДК, системою подачі самого палива (лушпиння або пелет соняшнику).

Де візьмуть сировину

Як зазначили у компанії, лушпиння соняшнику звозитимуть з олієпресових заводів. Колишні відходи – близько 14% від всієї маси переробленого насіння соняшнику стануть екологічно чистим поновлюваним паливом.

ГК” Агроліга” обробляє близько 10 тис. га земель. Потужності маслозаводу, що працює за технологією пресування, складають 42 тис. тонн на рік, іншого, що працює за технологією екстракції, – 110 тис. тонн соняшнику на рік.