У першій декаді серпня вартість нафти на європейському ринку підвищилась в середньому на 2-3% або на 1 дол. США/бар. відносно липня поточного року. Підвищенню цін на нафту на початку місяця сприяли статистичні дані щодо ділової активності на ринку ЄС, Азії та США, а також дані щодо суттєвого скорочення стратегічних запасів в США. Так за тиждень, що завершився 31 липня, запаси скоротились на 7,4 млн. бар/добу або на 1,4% до 518,6 млн. бар.. При цьому, варто зазначити, що обсяг стратегічних запасів нафти в США все ще знаходиться на рекордно-високому рівні. Для порівняння, у той же період 2019 р., їх обсяг складав близько 440 млн. бар.
З першого серпня ОПЕК+ перейшли до другого етапу послаблення скорочення видобутку нафти картелем з 9,7 млн. бар/добу до 7,7 млн. бар./добу. Учасники ринку побоюються, що видобуток цих додаткових 2 млн./бар. вже наприкінці місяця буде тиснути на котирування нафти в світі. Адже попит на нафту та нафтопродукти, що суттєво знизився у зв’язку з COVID-19 ще не повернувся до попередніх показників, нафтові сховище все ще переповнені, тож пропозиція перевищуватиме попит і надалі. За оцінками Rystad у серпні видобуток нафти в світі перевищить попит на 700 тис. бар/добу, а у вересні – на 2 млн. бар/добу.
За словами виконавчого директора Міжнародної Енергетичної Агенції, – учасники ринку наразі не розуміють, що восени буде з попитом на нафту, адже з одного боку спостерігається відновлення світової економіки, а з іншого – очікування другої хвилі коронавірусу – чи буде вона та чи призведе знов до суворих карантинних заходів – передбачити складно. Моніторинговий комітет ОПЕК+ планує зібратись 18 серпня.
Матеріал підготовлено экспертами управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ”.
Ознайомтеся з переліком послуг управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ” за посиланням http://bit.ly/2pmCa82