ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.01.2021

Затверджено критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання у вугільній галузі

Вчора прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання у вугільній галузі», яку було розроблено спільно з Міністерством енергетики України та Проектом Європейського Союзу «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги».

Одним із ключових завдань постанови є створення правових та організаційних механізмів реалізації положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» у частині здійснення оцінки допустимості державної допомоги у вугільній галузі.

Постанова визначає критерії оцінки допустимості державної допомоги, яка надається суб’єктам господарювання у вугільній галузі на такі цілі:

  • закриття (ліквідацію) вугледобувних підприємств або їх відокремлених підрозділів;
  • покриття виняткових витрат;
  • забезпечення доступу до запасів вугілля;
  • заходи з технічного переоснащення та модернізації вугледобувних підприємств;
  • покриття поточних витрат.

Впровадження запропонованого підходу щодо оцінки державної допомоги у вугільній галузі захищає в першу чергу інтереси держави, суспільства та суб’єктів господарювання від спотворення конкуренції та неефективного функціонування товарних ринків внаслідок неефективного та безконтрольного надання такої державної допомоги у вугільній галузі.

Відсутність критеріїв оцінки допустимості державної допомоги у вугільній галузі призведе до втрати одного з інструментів ефективного державного втручання у сектори економіки.

Джерело: Урядовий портал.