На проведеному в четвер засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування було розглянуто проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства в сфері користування надрами.
Доопрацьований Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування законопроект № 4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування» прийнятий за основу для його уявлення і схвалення депутатами в першому читанні.
Після врахування всіх зауважень, які надходили від народних депутатів України, Комітету з питань антикорупційної політики, Національного агентства з питань запобігання корупції, Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Офісу простих рішень і результатів, бізнес-асоціацій і громадських організацій комітет прийняв рішення про прийняття доопрацьованого законопроекту за основу і рекомендував на розгляд Верховної Ради України в першому читанні.
Учасники засідання відзначили високу якість законопроекту. Додаткові зауваження, що надійшли в ході обговорення, будуть розглянуті та враховані при підготовці документа до другого читання у Верховній Раді України.
«Модернізація правового поля посприяє ефективному використанню надр, є одним з пріоритетів Держгеослужби. Ми докладаємо максимум зусиль для розвитку галузі надрокористування, – повідомив Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. – Законопроект 4187 покликаний зробити галузь інвестиційно привабливою, а правила гри чіткими і прогнозованими ».
Ініціатива була розроблена в тісній співпраці з Держгеонадрами і покликана модернізувати і дерегулювати профільне законодавство. Зокрема, законопроект передбачає лібералізацію обігу спеціальних дозволів, закріплює прозорість правил надрокористування, спрощує ряд процедур взаємодії бізнесу з державним апаратом.
«Документ є синтезом кращих положень альтернативного законопроекту №4187-1 і враховує зауваження, представлені бізнес-спільнотою. Він містить ряд ініціатив, спрямованих на спрощення процедури надання надр у користування і збільшення потенціалу галузі », – йдеться на сайті Європейської Бізнес Асоціації.
Завдання реформи дуже прості й містять у собі максимальне скорочення і спрощення процедур отримання ліцензій на користування надрами, істотне зменшення кількість державних органів, які впливають на процес, тим самим зменшуючи можливості для корупції.
metallurgprom.org