ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.05.2021

Україна – у трійці світових експортерів меду

Україна входить до трійки світових експортерів меду після Китаю і Аргентини.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомила віце-президент НААН, академік НААН, д.е.н., професор Ануш Балян.

За її словами, імпортерами українського меду традиційно виступають Європейський Союз та США.

За останні два роки Україна відкрила експортні ринки до Ізраїлю, Марокко та Швейцарії. У ціновому сегменті Україна конкурує з Китаєм, Індією, Аргентиною.

«Минулоріч експортовано 81 тисячу тонн цілющого українського меду. Тому і не дивно, що в сьогоденні саме український мед є не лише популярним, а й ласим продуктом для багатьох країн світу», – зауважила науковець.

Ануш Балян вважає, що позитивна динаміка обумовлена, перш за все, попитом у світі на натуральні продукти, наданням квот на безмитну поставку з боку ЄС та вдале співвідношення ціни та якості українського меду.

В той же час, на її думку, бджільництво у сільськогосподарському виробництві на сьогодні недооцінене.

«Спільна робота бджолярів й аграріїв дає реальний результат у вигляді збільшення врожаю. Особливо актуальною є допомога пасічників для запилення насіннєвих посівів та ділянок гібридизації. Навіть невеликий приріст врожаю від запилення бджолами дає річний прибуток, що в 10 разів перевищує вартість прямої продукції бджільництва», – додала Ануш Балян.

agrotimes.ua