ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.09.2021

Україна несподівано стала найбільшим постачальником картоплі в Білорусь

Білорусь вперше імпортує картоплю з інших країн на тлі невтішних прогнозів врожаю.

Цього року Білорусь вперше імпортує картоплю з інших країн ще під час збирання власного врожаю, а найбільшим постачальником стала Україна.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Білорусь відома як великий експортер, а не імпортер картоплі. Проте, імпорт у 2021 році пов’язаний з високими цінами: картопля в Білорусі зараз продається в середньому на 70% дорожче, ніж зазвичай в період збору врожаю.

“Головною причиною високих цін на картоплю є побоювання щодо обсягів її виробництва у 2021 році. Погодні умови не були сприятливими, і картопляні поля в Білорусі відчули негативні наслідки посухи, яка призвела до зниження врожайності картоплі і його якості”, – відзначають аналітики.

Разом з тим, картопля в Молдові, Польщі та Україні продається значно дешевше.

Найбільшим постачальником картоплі в Білорусь в перші 7 місяців 2021 року була Україна, звідки було ввезено 15,5 тис.тонн. Також Білорусь закуповувала картоплю в РФ, Азербайджані, Північній Македонії, Єгипті та Німеччині.

Західні та північні регіони України зараз активно експортують картоплю не тільки в Білорусь, але і в балканські країни, перш за все в Сербію, де ціни на картоплю істотно вище.

При цьому самі фермери повідомляють про далеко не найкращий врожай картоплі та про зміщення термінів його збирання.

 

www.unian.ua