Презентуючи інвестиційні можливості України польському бізнесу, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко зазначив, що Президент та Уряд України мають чітку стратегію та план трансформації економіки України. Про це він розповів під час зустрічі з представниками польських та українських інвесторів 26 жовтня в Києві.
«Ми маємо політичну рамку, яку установлено Президентом України Володимиром Зеленським — план трансформації України, під яку виписано Національну стратегію «Україна-2030». Крім довгострокових планів вперше створено два середньострокові: прогноз соціально-економічного розвитку на три роки та трирічну бюджетну декларацію, яка встановлює рамки, як держава буде вибудовувати стосунки з бізнесом. Ми задекларували зменшення ролі держави у перерозподілі ВВП. Для реалізації цих стратегічних планів вже створена потужна інфраструктура для розвитку та захисту іноземних інвестицій: закони про інвестиційних нянь, створення індустріальних парків тощо», – розповів Олексій Любченко.
За його словами, наразі вже відбувається конкретна імплементація цих планів. Зокрема створена інвестиційна карта України. Ця матриця на фінальній стадії наповнення її змістом і конкретикою. Передбачено, що територіальні громади області будуть наповнювати карту інвестиційними проектами, зважаючи на ресурси, можливості та потреби. Загальна мета – створювати щорічно близько 350 тисяч робочих місць.
«Наступними кроками стане заповнення матриці інвестиційними проектами територіальними громадами, визначення обсягів інвестицій по кожній області та подальша імплементація інвестиційних заходів підтримки в рамках, заданих парламентом і Урядом. Запрошуємо наших найближчих сусідів та партнерів, які безперечно є піонерами в інвестиціях в Україну розширювати співробітництво, приходити до нас та користуватися новими інвестиційними інструментами. Сьогодні гарна нагода обговорити питання, де нам слід удосконалити взаємодію, ліквідувати вузькі місця та проблеми. Також пропоную створити спільну платформу для об’єднання українських та польських інвесторів», – підкреслив Олексій Любченко.
Віце-прем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та співголова Міжурядової україно-польської комісії з питань економічного співробітництва Олексій Резніков зазначив, що консолідація взаємодії урядів наших країн у рамках двостороннього співробітництва дає широкі можливості польському та українському бізнесу. А високий рівень представництва з боку української сторони на зустрічі дозволить польським бізнесменам отримати вичерпну інформацію та відповіді на свої питання.
Зі свого боку Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі підкреслив, що вже існує особливий бренд польського бізнесу в Україні, адже неможливо уявити розвиток певних галузей без товарів та технологій польського виробництва. Також він зазначив, що польська сторона підтримує Україну у складні моменти боротьби з пандемією KOVID-19, постачаючи вакцини та кисень. Все це демонструє тісні зв’язки між країнами та неабиякий потенціал для подальшого співробітництва.
Під час зустрічі представники Уряду України розповіли про галузі економіки, де є потенціал для поглиблення торгово-економічних зв’язків та інвестування. Це може бути співпраця в аграрному секторі – розвиток перероблення продуктів тваринництва, молочарства, а також ті перспективи, які відкриваються перед бізнесом у розрізі запровадження в Україні земельної реформи. Також йшлося про спільні проекти з газовидобування, в ІТ-секторі, удосконалення інфраструктурної складової, розвиток переходів на кордонах, дорожнє будівництво, удосконалення логістичних можливостей, участь у приватизації тощо.
Представники польського бізнесу зазначили, що мають довгу історію ведення бізнесу в Україні і у пріоритеті подальше розширення такої співпраці. Також польський бізнес позитивно оцінив ті зрушення, що відбуваються в Україні, зазначивши, що дії Президента України та Уряду спрямовані на покращення життя громадян, розробку та імплементацію прозорих правил ведення бізнесу, створення рівних та конкурентних умов.
У заході також взяли участь віце-прем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найем, заступник .міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, заступник голови Фонду державного майна Тарас Єлейко, представники Мінекономіки, UkraineInvest, польського та українського бізнесу.
www.me.gov.ua