ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 03.11.2021

Українські фермери відмовляються від свинарства

В Україні зросла кількість свиней, які ідуть на забій, проте за вирощування тварин фермери беруться неохоче. Фахівці попереджають про занепад свинарства. Про це повідомляє ArgoTer, пише agronews.ua.

За даними Державної служби статистики України, реалізація свиней на забій сільськогосподарськими підприємствами за три квартали 2021-го зросла на 13,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Проте аналітики Асоціації «Свинарі України» не вважають такий приріст позитивним сигналом ситуації в галузі.

Так, за аналізований період на забій спрямували 3,85 млн промислових свиней (+12,6%) середньою масою 110 кг (на 1 кг більше ніж у січні-вересні 2020-го. Сукупна жива маса тварин, реалізованих на бійні та м’ясокомбінати, склала 423,7 тис. тонн, що на 50 тис. тонн чи 13,3% більше, ніж за три чверті 2020-го.

При цьому приріст обсягів вирощування промислової свинини менший — 9,8% чи 39,4 тис. тонн. Отже, з 441,8 тис. тонн отриманого сільгосппідприємствами приросту живої маси свиней 96% спрямували на забій.

«Зменшення «зазору» між цими показниками зазвичай не передвіщає розвитку виробництва у подальшому», — коментують в аналітичному відділі АСУ. «Так, в 11 з 24 регіонів України обсяги забою свинини перевищили її вирощування, що свідчить про поступове вирізання поголів’я — «згортання» діяльності промислових свиногосподарств», — зазначають аналітики.

Підтвердженням відповідної гіпотези слугує і скорочення приросту промислового поголів’я до 3,8% проти понад 12% на початку року. А значить, незабаром підтримувати внутрішню пропозицію на рівні першої половини 2021-го вже не вдасться, — констатують представники профільної асоціації.

 

agronews.ua