Як повідомляє Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Вартість бареля квітневої нафти Brent до 9:15 за Києвом становила $89,46 (+0,22%). Барель березневої нафти WTI торгувався за $88,36 (+0,24%). Попередні торги зі стандартів завершилися на рівні $89,26 і $88,15 відповідно.
За підсумками січня ціни на нафту продемонстрували найістотніший підйом за рік, підтримку котируванням надали дефіцит постачань та геополітична напруженість у Східній Європі та на Близькому Сході.
«Ринок зберігає бичачий настрій в очікуванні того, що обмеженість пропозиції збережеться, а побоювання щодо поширення варіанта коронавірусу Omicron відступають. Вся увага прикута до рішення ОПЕК+, а також до розвитку конфлікту між Росією та Заходом через Україну», — сказав Хіроюкі Кікукава, генеральний менеджер із досліджень Nissan Securities.
Ринкові аналітики та джерела очікують, що група ОПЕК+ дотримуватиметься своєї політики поступового збільшення видобутку на зустрічі, яка має відбутися у цю середу.
Міністри коаліції зустрічаються щомісяця, аби адаптувати це рішення до ринкової ситуації. Проте домовленості ще жодного разу не було змінено – незважаючи на те, що споживачі нафти, зокрема Китай, Індія, а також США (є також найбільшим нафтовиробником), через сильне зростання цін просили ОПЕК+ збільшити пропозицію ще більше.
Більш того, ОПЕК+ недопоставляє ринку нафти більше, ніж планувалося, через аварії та ремонти у ряді країн, і навіть нестачу інвестицій у минулі роки. Так, у серпні угода була виконана на 119%, у вересні – на 115%, у жовтні – на 116%, у листопаді – на 117%, тобто на ринок у ці місяці відповідно було поставлено на 1 млн б/д, та тричі – на 700 тисяч б/д – менше, ніж планувалося.
www.ukrinform.ua