Втрати обсягів російського експорту значущі, тож виробники змушені скорочувати видобуток, бо реалізувати цю нафту (що раніше постачалась в США та Європу) нікуди. Перенаправити в Африку – технічно наразі не можливо, а в Китай і так поставки на максимальній межі – 1,5 млн бар./добу. При цьому РФ вимушена давати суттєвий дисконт на свою нафту, так станом на 22.03.22 різниця в ціні між Brent та Urals складає 35 дол. США/бар.
Водночас влада Індії зробила заяву, що розглядає можливість купівлі російських сировинних ресурсів за зниженими цінами за рублі або рупії. Тож, Китай та Індія не відмовились від російської нафти та максимально нарощують її імпорт через суттєвий дисконт.
За даними МЕА, у квітні експорт російської нафти та нафтопродуктів знизиться на 3 млн бар./добу через запроваджені санкції. Наразі, зниження оцінюється на 2,5 млн бар./добу (в т.ч. нафти -1,5 млн бар./добу та нафтопродуктів на -1 млн бар./добу). Крім того прогнозується суттєве скорочення споживання нафтопродуктів і на внутрішньому ринку РФ у зв’язку з падінням купівельної спроможності громадян.