ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 07.07.2022

Туреччина за 5 місяців знизила імпорт г/к прокату з України на 63%

У травні поставки української металопродукції до Туреччини відновилися, тоді як у квітні імпорт зупинився

Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня-травня 2022 року знизили імпорт гарячекатаного прокату з України на 62,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 203,8 тис. тонн. Про це повідомив Steel Orbis із посиланням на дані Турецького статистичного інституту (TUIK).

У травні українські металурги поставили до Туреччини 3,5 тис. тонн г/к прокату, тоді як у квітні імпорт повністю припинився через блокаду портів України російськими військами. При цьому в березні турецьким підприємствам надійшло 18 тис. прокату з України, які були замовлені та відвантажені до блокади.

На українську металопродукцію припало 11% загального обсягу закупівель країни за 5 місяців.

Загалом за січень-травень турецькі металурги знизили імпорт металопрокату на 10,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 1,84 млн тонн.

До початку воєнних дій в Україні країна була першою у списку постачальників прокату до Туреччини. Тимчасове зупинення поставок змістило українських виробників на третє місце за обсягами ввезеної продукції. Першою стала Індія, металургійні компанії якої відвантажили за січень-травень 440 тис. тонн прокату, наростивши поставки у 3 рази. На другому місці Росія –  326,9 тис. тонн (-65,1%).

За підсумками 2021 року Туреччина наростила імпорт г/к прокату з України на 65,9% в порівнянні з 2020 роком – до 1,1 млн тонн. Загалом країна наростила імпорт прокату на 39,7% – до 4,9 млн тонн.

Туреччина посідає сьоме місце у світі за обсягами виробництва сталі. За даними World Steel, країна у 2021 році наростила випуск сталі на 13% у порівнянні з 2020 роком – до 40,4 млн тонн.

 

gmk.center