ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.07.2022

Котирування на ріпак та канолу на світових біржах поступово зростають

Ситуація на ринках олійних залишається стабільною, оскільки по мірі збирання врожаю зростає кількість пропозицій ріпаку в ЄС та Україні, що знижує занепокоєність можливим скороченням виробництва каноли в Канаді внаслідок нерівномірних опадів.

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії виросли на 3,8% до 3787 рінггитів/т або 850 $/т, що майже відповідає рівню попереднього тижня. Це стабілізує ціни на рослинні олії, хоча посуха в окремих регіонах Румунії та України призвела до зниження прогнозів виробництва соняшника.

За тиждень кількість посівів сої у США в доброму або відмінному стані зменшилася з 61% до 59%, тоді як торік таких було 58%. На цьому тлі вересневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли на 0,8% до 1295 $/т, хоча загалом за тиждень впали на 3,4%.

Збільшення пропозицій з України та ЄС привело до зростання серпневих ф’ючерсів на ріпак на паризькій MATIF на 15,5 €/т до 641,75 €/т або 651,6 $/т, хоча за тиждень вони знизилися на 5,1%.

Очікування щодо розблокування портів зменшують пропозиції українського ріпаку з поставкою до ЄС, оскільки вартість автоперевезень продовжує зростати і вже сягає 160-180 $/т. Закупівельні ціни на ріпак в Україні залишаються на рівні 400-450 $/т з поставкою в порти Дунаю, але слідом за світовими ціни попиту з поставкою на DAP Польща, Німеччина виросли на 20-30 $/т до 560-600 $/т. Фермерам цікавіше витратити 50-70 $/т на доставку до порту і отримати швидку оплату (на рівні 350 $/т на франко-складі), ніж пакувати продукцію в бігбег, шукати дефіцитний автотранспорт за ціною 160-180 $/т, відправляти його до ЄС, щоб з затримкою у місяць отримати оплату з розрахунку 370-400 $/т.

На тлі нерівномірних опадів в основних регіонах вирощування каноли в Канаді листопадові ф’ючерси на неї вчора виросли на 2,4% до 814 CAD/т або 633 $/т, втративши за тиждень 3,2%. Наступного тижня в преріях Канади пануватиме суха та спекотна погода, яка знизить потенціал врожаю, особливо в районах, що раніше страждали від дефіциту опадів.

 

graintrade.com.ua