ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.10.2022

Український експорт у вересні виріс до рекордного значення з початку війни

Експорт та імпорт України: інфографіка, вересень 2022У вересні обсяг українського експорту у грошовому еквіваленті виріс більше ніж на 23% в порівнянні з серпнем цього року. Минулого місяця українські підприємства експортували за кордон продукції на 4 млрд 144 млн доларів. Для порівняння в серпні цей показник складав 3 млрд 363 млн доларів. Це найкращий результат з лютого 2022 року.

Також виріс об’єм українського експорту і в кількісному еквіваленті. Якщо у серпні обсяг української продукції, що було вивезено за кордон, складав 7,29 млн тонн, то у вересні цей показник виріс на 32% до 9,66 млн тонн.

Завдяки цьому у вересні покращився показник сальдо торгового балансу – обсяг імпорту минулого місяця перевищував обсяг експорту всього на 354 млн доларів, тоді як в серпні від’ємне сальдо торгового балансу складало 1 млрд 53 млн доларів.

«Зараз ми спостерігаємо висхідну динаміку експорту української продукції. Якщо в липні обсяги експорту складали 5,79 млн тонн, в серпні – 7,29 млн тонн, то у вересні маємо 9,66 млн тонн. Найголовніший успіх – це скорочення торгового дефіциту. Сальдо торгівлі товарами на жаль поки ще негативне, але при цьому від’ємний показник в порівнянні з серпнем скоротився в три рази. Будемо сподіватись, що завдяки діям уряду щодо стимулювання українського експорту, показники торгового балансу і надалі будуть покращуватись», – наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Що стосується структури українського експорту, то більш за все наша країна експортувала зернові, соняшникову олію, електроенергію та продукцію горно-металургійного комплексу.

Нагадаємо, що минулого тижня Міністерство економіки України закликало українські банки підтримати українську економіку під час війни шляхом фінансування експорту українських товарів, робіт та послуг на світові ринки.

 

www.me.gov.ua