ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 11.10.2022

Ринок природного газу та зміни в енергетичному секторі Європи.

Велика Британія скасувала мораторій на видобуток сланцевого газу, а також анонсувала видачу нових ліцензій на видобуток нафти та газу в умовах, коли енергетичний ринок став зброєю в руках рф. За повідомленням уряду, Велика британія докладе всіх зусиль для забезпечення енергетичної стабільності, зменшення енергетичної залежності від імпорту та посилення внутрішньої енергетичної безпеки. За словами міністра з питань бізнесу та енергетики – план уряду зробити Велику Британію експортером енергоресурсів до 2040 р. Для досягнення цієї мети уряд вивчає всі шляхи нарощення видобутку сонячної та вітряної енергетики, видобутку нафти та газу, збільшення ядерної генерації та джерел енергії з низьким вмістом вуглецю. Крім того Велика Британія вийшла на переговори зі США на найвищому рівні для укладання довготермінових двадцятирічних контрактів на поставку скрапленого газу.

За 8 місяців поточного року країни ЄС імпортували зі США більше 40 млрд м3 газу, що вдвічі більше, ніж за весь попередній рік.

В той же час Китай уклав угоди на постачання російського газу у грудні за ціною вдвічі нижчою ніж поточна.

Польща 22 вересня завершила будівництво газогону Baltic Pipe, що постачатиме газ із Норвегії до Польщі (10 млрд м3 на рік) та Данії (3 млрд м3 на рік). Газогін запрацював 1 жовтня.

Тим часом 26 вересня Nord Stream заявив, що пошкодження на 3 нитках «північного потоку» в Балтійському морі беспреценденті та оцінити скільки часу піде на ліквідацію наслідків, компанія не в змозі. НАТО виступило з заявою, що наявна інформація свідчить, що причиною витоку газу стали диверсійні дії. Уряд Норвегії оголосив про підвищення рівня безпеки морської й наземної нафтогазової інфраструктури після витоку газу на російських газопроводах. The Guardian уточнює, що Велика Британія вивчає безпекове питання та у разі погіршення ситуації уряд може задіяти ВПС, ВМС і відомство контррозвідки MI5. На тлі нового газового виклику, вартість оренди плавучих установок для регазифікації й зберігання СПГ (FSRU) у Європі різко підскочила цього року через дефіцит таких суден на тлі високого попиту на скраплений природний газ у регіоні. Так, вартість оренди FSRU в Німеччині, за останніми даними, підскочила вдвічі порівняно з минулим роком і склала $200 тис. на добу. Загалом у світі 48 таких установок, 42 з яких працюють на умовах оренди.

Станом на 28 вересня запаси газу в європейських сховищах склали 88,25% або 95 млрд м3, що дає шанс Європі пережити зиму без російського газового шантажу, хоча остання так не вважає. Рейтинг заповненості сховищ: Португалія 100%, Польща 98%, Франція 97%), Данія 95%), Швеція 93%, Бельгія 92%, Німеччина та Нідерланди по 91%, Іспанія та Італія по 90%,  Чехія – 86%, Словаччина 87%.

На початку жовтня Катар зробив заяву стабільно постачати в Європу 12-15 млн тонн природного газуу, якщо європейські країни, як і раніше, зазнають труднощів з іншими джерелами енергоресурсів.