ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.11.2022

З початку року до ЄС спрямували 63% українського експорту

У січні-жовтні 2022 року 63% українського експорту спрямували до країн ЄС, в переважній більшості – центрального та східного регіону. Про це повідомляє Офіс з розвитку підприємництва та експорту.

«За 10 місяців 2022 року 63% всього українського експорту було спрямовано до країн ЄС, що на 7,3% більше, ніж у 2021 році. Зростання відбулось шляхом збільшення експорту до країн Центральної та Східної Європи – Польщі та Румунії, Угорщини, Словаччини, Болгарії», – йдеться в повідомленні.

Водночас експорт до країн Західної Європи суттєво впав, зокрема, до Німеччини на 20%, Нідерландів – на 26%, Італії – на 52%.

Суттєвого скорочення зазнав експорт української продукції і до країн Азії – 57% довоєнних показників. Найбільшими торговельними партнерами України в регіоні є Туреччина та Китай (понад 54% експортних постачань).

Крім того, значне скорочення експортних постачань зафіксовано і до країн СНД (окрім Молдови) – до 64%.

Наголошується, що скорочення експорту (до 55%) відбулося і до країн Африки. Найбільшими торговельними партнерами України стали Єгипет, Алжир і Лівія (майже 62% загального експорту до регіону).

Експорт до країн Америки скоротився на 67%. Ключовим торговельним партнером України в регіоні залишаються США (71% експортних постачань до регіону).

 

minprom.ua