ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.04.2023

МЕА на 2023 рік зберегло прогноз зростання попиту на нафту на рівні 2 млн б/д

Зростання світового попиту на нафту 2023 року складе 2 млн б/д, повідомляється у щомісячному звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Таким чином, аналітики агентства практично зберегли прогноз, який воно давало у попередньому місяці. При цьому експерти знизили оцінку попиту за 2022 рік порівняно з попереднім звітом на 73 тис. б/д — до 99,91 млн б/д, а прогноз на 2023 рік — на 79 тис. б/д, до 101,94 млн б/д.

Експерти агентства підвищили оцінку попиту на нафту в першому кварталі 2023 року на 100 тис. б/д, до 100,4 млн б/д, у другому — знизили на 100 тис. б/д, до 101,2 млн б/д , у третьому — підвищили на 100 тис. б/д, до 103,1 млн б/д, а в четвертому — знизили на 500 тис. б/д, до 103 млн б/д.

МЕА підкреслює посилення контрасту між країнами ОЕСР і тими, які не входять до організації. Зокрема, у США і Європі на тлі млявого зростання ВВП, а також підвищення ефективності використання палива в умовах м’якої зими скоротилося споживання нафтопродуктів, тоді як китайська економіка перебуває на підйомі після зняття карантинних обмежень і забезпечує більшу частину приросту попиту на нафту.

«Ця нерівність буде зменшуватися протягом року, оскільки негайне відновлення Китаю значною мірою вичерпало себе, тоді як попит у країнах ОЕСР повернеться до зростання в міру відновлення її економіки. Проте очікується, що на країни, які не входять до ОЕСР, особливо на схід від Суецького каналу, припадатиме майже 90% загального збільшення попиту 2023 року», — повідомляється у звіті.

Світові комерційні запаси нафти у лютому залишалися стабільними після зростання на 58 млн бар. попереднього місяця. Запаси в країнах ОЕСР зросли на 9,6 млн бар., до 2,840 млрд бар., що на 7,5 млн барелів менше від середнього показника за п’ять років.

 

enkorr.ua