ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 10.05.2023

Ціни на пшеницю відновлюються в очікуванні прогнозу USDA на новий сезон

Після падіння минулого тижня пшеничні котирування поступово відновлюються на даних про затримку сівби ярої пшениці у США, новинах про блокування експорту з України та сумнівах щодо продовження дії зернової угоди.

У 2022/2023 МР Україна експортувала 14,5 млн тонн пшениці, що відповідає прогнозу USDA, але протягом наступних 2 місяців могла б ще відвантажити 1-2 млн тонн пшениці. Заборона на поставки пшениці до сусідніх з Україною країн ЄС та звинувачення в обвалі цін в ЄС дивують, особливо з огляду на нарощування поставок пшениці з рф за останні 5 місяців. Саботаж інспекцій суден російськими представниками в СКЦ зупинив експорт пшениці з України, проте світовий ринок не відчуває дефіциту зерна, оскільки поставки з рф тривають, зокрема й до Європи.

За прогнозом Русагротрансу, у травні рф може експортувати рекордні для цього місяця 4,1 млн тонн пшениці, що поступатиметься 4,4 млн тонн квітня 2023 р. П’ятий місяць поспіль експорт пшениці з рф перевищує 4 млн тонн, тоді як торік в цей період він був вдвічі меншим.

Вже 11 травня USDA оприлюднить баланси по пшениці на 2022/2023 та 2023/2024 МР. Аналітики очікують, що зниження оцінки запасів в наступному сезоні підтримає ціни на пшеницю нового урожаю.

За оцінками ФАО ООН, світове виробництво пшениці у 2023/2024 МР сягне 785 млн тонн, зокрема в ЄС  – 139,5 млн тонн, а початкові запаси складуть 309,7 млн тонн.

Моніторинг NASS USDA показав, що станом на 7 травня у США ярою пшеницею засіяно 24% площ (26% торік та 38% в середньому за 5 років), а кукурудзою – 48% площ (21% торік та 42% в середньому за 5 років). Фермери воліють сіяти кукурудзу, а не пшеницю, тому площі під ярою пшеницею можуть виявитися меншими, ніж прогнозують. Кількість посівів озимої пшениці у доброму або відмінному стані за тиждень виросла на 1% до 29%, що відповідає торішньому рівню. Протягом тижня в Техасі, Оклахомі, Канзасі та Небрасці випаде 50-70 мм опадів, що значно покращить стан посівів.

Липневі ф’ючерси на пшеницю вчора подешевшали:

  • на 1% до 240,3 $/т – на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1% до 237 €/т або 260,4 $/т – на пшеницю на паризькій Euronext,
  • на 0,3% до 267,5 $/т – на чорноморську пшеницю в Чикаго.

Водночас подорожчали липневі ф’ючерси:

  • на 1,4% до 310,2 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті ,
  • на 0,9% до 310 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

В Україні погода сприяє розвитку посівів озимої пшениці, хоча рясні опади та низькі температури призводять до появи хвороб, тому аграрії будуть змушені збільшити витрати на фунгіциди.

 

graintrade.com.ua