На рудозбагачувальній фабриці №1 Північного ГЗК налагодили технологічний ланцюг виготовлення залізорудного концентрату із вмістом заліза 68% з руди Першотравневого кар’єру.
Як повідомляє пресслужба Метінвесту, завдяки проєкту підприємство підвищило якість виробництва окатків та отримало можливість виходу на нові ринки збуту ЗРС.
Згідно з проєктом, обидві черги технологічних секції РЗФ-1 розраховані на переробку руд Першотравневого й Ганнівського родовищ за трьохстадійною схемою подрібнення. Проєктна потужність фабрики дозволяє їй переробляти 30,5 млн тонн руди на рік і виготовляти концентрат із вмістом заліза 65,8%. Проте нові часи диктують нові вимоги. Аби зберегти конкурентоспроможність на ринку ЗРС, північани спрямували зусилля на підвищення якості концентрату.
Для досягнення цієї мети збагачувальники запропонували змінити технологічний ланцюг на РЗФ-1 і працювати на руді Першотравневого кар’єру, яка представлена тонковкрапленими магнетитовими кварцитами. Спеціалісти розрахували, що для отримання концентрату із вмістом заліза 68%, необхідно виконати додаткове розкриття мінералу. Зробити це можна, якщо збільшити час подрібнення ще на одну стадію в циклі, включаючи класифікацію, мокру магнітну сепарацію та дешламацію. Задля цього на першій черзі фабрики виконали об’єднання секцій та монтаж нових трас для перекачки промпродукту між ними. На виході збагачувальники отримали концентрат вищої якості. У новому режимі перша черга РЗФ-1 розпочала працювати у липні поточного року. Раніше, у січні, за чотирьохстадійною схемою запрацювала друга черга фабрики.
“Натепер група Метінвест сфокусувалася на виробництві окатків і продукції з високим вмістом заліза. Північний ГЗК також активно працює у цьому напрямку. Ми впровадили операційне покращення на рудозбагачувальній фабриці і змінили технологічний ланцюг задля отримання якіснішого концентрату. Ми забезпечили роботою випалювалну машину ЛУРГІ 552В і нині маємо пропозицію для європейських металургів – окатки із вмістом заліза 65% і концентрат – 68%. З такою продукцією підприємство сміливо може виходити на більш маржинальні ринки збуту і мати перспективи підтримки виробництва на достатньо високому рівні”, – зазначив генеральний директор ПівнГЗК Андрій Скачков.
minprom.ua