США та Європейський Союз не змогли досягти угоди щодо глобальної домовленості про стійке виробництво сталі та алюмінію на саміті у Вашингтоні, але продовжили термін переговорів до кінця року.
Спільна заява була зроблена під час зустрічі президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн і президента Європейської ради Шарля Мішеля з президентом США Джо Байденом, щоб обговорити низку питань, включаючи обмеження надлишкових потужностей з виробництва сталі та алюмінію та підтримку декарбонізації в металургійній промисловості.
«Протягом цих двох років ми досягли значного прогресу у визначенні джерел неринкової надлишкової потужності», — йдеться у заяві. «Ми також досягли кращого розуміння інструментів для вирішення проблеми інтенсивності викидів сталеливарної та алюмінієвої промисловості. Ми з нетерпінням чекаємо продовження прогресу у досягненні цих важливих цілей протягом наступних двох місяців».
У заяві не було зазначено конкретних суперечок, які ще потребують вирішення. Ініціатива спрямована на розробку спільних правил торгівлі в сталеливарному та алюмінієвому секторах, щоб відновити ринкові умови на міжнародних ринках сталі та обмежити інтенсивність CO2 сталі та алюмінію в усіх видах виробництва.
Це випливає з угоди від 31 жовтня 2021 року щодо тарифів розділу 232, які вперше запровадив колишній президент Дональд Трамп у 2018 році, згідно з якими для більшості країн застосовувалися загальні імпортні мита у розмірі 25% на сталь і 10% на алюміній.
minprom.ua