ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.11.2023

Нафта Brent здорожчала до $79,6 за барель

Ціни на нафту слабко підвищуються у четвер після падіння напередодні до мінімумів із середини липня на побоюваннях послаблення попиту на енергоресурси.

Негативом для ринку стали дані Американського інституту нафти (API), які показали різке збільшення запасів США минулого тижня. За оцінками API, запаси нафти зросли на 11,9 млн барелів – максимально з першого тижня 2023 року.

Офіційних даних про запаси енергоносіїв у США цього тижня не публікуватиметься. Міненерго країни відклало випуск цих відомостей через проведення планової модернізації інформаційних систем. Наступний звіт про запаси у Штатах буде оприлюднено 15 листопада.

Вартість січневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 7:10 за київським часом у четвер становить $79,64 за барель, що на $0,1 (0,13%) вище, ніж на закриття попередньої сесії. У середу ціна цих контрактів впала на $2,07 (2,5%), до $79,54 за барель, мінімуму з 19 липня.

Ф’ючерси на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) здорожчали на цей час на $0,09 (0,12%), до $75,42 за барель. За підсумками попередніх торгів, вартість цих контрактів знизилася на $2,04 (2,6%), до $75,33 за барель, що є найнижчим значенням із 17 липня.

Нафтовий ринок «опинився під ударом» у середу через побоювання щодо перспектив попиту, посилені публікацією даних API про різке збільшення запасів у США, зазначає аналітик FXTM Люкман Отунуга, слова якого наводить Market Watch.

«Різкий стрибок запасів може бути результатом різних чинників, і коливання попиту – лише один із них, – каже експерт. – Проте оцінки API посилили побоювання саме щодо перспектив попиту».

Враховуючи серйозне занепокоєння стосовно економіки Китаю й невизначеність щодо подальшої політики Федеральної резервної системи, спад на нафтовому ринку може продовжитися, зазначає Отунуга.

 

enkorr.ua