У Китаї у місті Фуян запустили найбільшу в країні плавучу сонячну електростанцію з потужністю 650 МВт на затопленій території колишнього місця вуглевидобування. СЕС дозволяє одночасно забезпечити щоденні потреби в енергії для 700 тисяч людей та зменшити випаровування води з карʼєру, повідомляє CGTN.
Зазначається, що сонячна електростанція Anhui Fuyang Southern Wind-solar-storage Base розташована на водоймі площею 867 гектарів та складається з 1,2 мільйона фотоелектричних модулів.
“Нова плавуча фотоелектрична станція повністю використовує незадіяну поверхню води в зонах осідання шахт, щоб зменшити випаровування, запобігти росту мікроорганізмів у воді, досягти очищення води та довгострокового захисту навколишнього водного середовища”, – йдеться у матеріалі.
Очікується, що середньорічне виробництво електроенергії досягне 700 мільйонів кВт-год, що еквівалентно економії 220 000 тонн вугілля на рік та уникнення 580 000 тонн викидів вуглекислого газу.
В матеріалі розповіли, що базовий проєкт Fuyang – це перша серія національних великомасштабних проєктів, які інтегрують фотоелектричні, вітроенергетичні, акумулюючі потужності та управління зоною осідання.
В CGTN підкреслили, що весь проєкт складається з СЕС, вітроелектростанції потужністю 550 МВт та акумулюючої потужності 300 МВт/600 МВт-год.
Нагадаємо, у Китаї запустили найбільшу у світі сонячну електростанцію Huadian Tianjin Haijing на 1000 МВт. СЕС розташована на водоймі соляного родовища, а проєкт охоплює інтегрований видобуток солі виробництва електроенергії та рибальства.
minprom.ua