Металургія – це базова галузь української економіки, яка завжди була експортно-орієнтованою. Адже лише кожна п’ята тонна металу постачалась на внутрішній ринок.
На початку 2024 року Україна вже не є країною з надлишковими металургійними потужностями, а її частка не є значною для ринків Євросоюзу, США та інших економічно розвинених країн. І трубна галузь не стала виключенням. Так, втрачені потужності з виробництва сталевих труб менші, ніж у металургії, але все ж таки значні («Харцизький трубний завод», «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» (далі – «ММК ім. Ілліча») та інші).
До початку повномасштабного вторгнення го вторгнення росії в Україну торговельні обмеження, запроваджені країнами-імпортерами, стримували зростання обсягів українського експорту. Зараз Україна потребує підтримки у вигляді скасування або припинення дії антидемпінгових, компенсаційних і захисних заходів в інших країнах. Адже вони діють стосовно трубної продукції вітчизняного походження.
Детальніше про історію запровадження торгівельних обмежень для українських труб, а також про антидемпінгові, компенсаційні й захисні заходи та їх вплив на трубну галузь України, читайте у матеріалі січневого номеру «ОГЛЯД ЦІН», підготовленому експертом відділу досліджень ринків металургії, машинобудування, будівельно-дорожніх та промислових товарів ДП «ДЕРЖЗОВНІШІНФОРМ» Студенцовим Валерієм.