ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

УКРАЇНА АНТИОФШОРНА. ВІЗІЯ ДЕРЖАВИ ТА БІЗНЕСУ

Про конференцію

Приєднання до плану BEPS – нові виклики та можливості для українського бізнесу

Київ. 16 травня. ДП «Держзовнішінформ» та міжнародна консалтингова компанія Crowe Horwath AC Ukraine провели міжнародну практичну конференцію «Україна антиофшорна. Візія держави та бізнесу». Ключовою темою заходу було питання наслідків для українського бізнесу після приєднання України до Плану BEPS.

«З приєднанням в 2017 році до Плану BEPS, Україна взяла на себе зобов’язання впровадити «мінімальний пакет» – окремі кроки BEPS. Норми цього пакету суттєво вплинуть на міжнародне податкове планування та міжнародні структури більшості українських інтернаціональних компаній вже в цьому році, саме тому ми вважаємо за потрібне ініціювати обговорення таких важливих для українського бізнесу питань з найкращими експертами в цій царині», – відмітив в своїй привітальній промові директор ДП «Держзовнішінформ», співорганізатора конференції, Богдан Дубас.

Ключовим спікером конференції була Голова комітету Верховної ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Вона зазначила, що деякі кроки для впровадження зазначених вище принципів вже були зроблені при змінах в регулюванні трансфертного ціноутворення та виведення доходів закордон. «Наразі слід активно працювати саме над автоматичним обміном інформацією. На мою думку, цей крок покаже, наскільки наша країна готова рухатись далі до імплементації кроків Плану. Тим більше, нас все одно зобов’яжуть це зробити, інакше ОЕСР включить Україну до свого чорного списку, після чого нам закриють доступ до всіх ринків», – зазначила пані Южаніна.

Рустам Вахітов, представник Crowe Horwath AC Ukraine, співорганізатора конференції, розповів про нові виклики та стратегії для бізнесу у зв’язку з посиленням міжнародного контролю оподаткування з легальними джерелами походження коштів (BEPS, CFC, обмін інформацією, ТЦУ, фінансовий моніторинг). «Не виникає жодних сумнівів, що для України як держави вищезгадані ініціативи – це збалансований підхід. Але слід пам’ятати, що мета ВЕРS – це перш за все захист податкових баз країн ОЕСР, а не України», – зазначив пан Вахітов.

Учасники конференції обговорили основні тренди в зміні податкового законодавства більшості країн світу: контрольовані іноземні компанії, сплату податків не за місцем реєстрації, а за місцем основної діяльності, автоматичний обмін інформацією, відкриття кінцевих бенефіціарів тощо.

Учасники заходу отримали практичні поради стосовно питань міжнародного оподаткування, пошуку кращих юрисдикцій, відкриття закордонних офісів та залучення фінансування від провідних фахівців міжнародної компанії Crowe Horwath з Кіпру, Нідерландів та ОАЕ. «Податкова система ОАЕ досить незвичайна. Тут немає звичних для більшості країн світу загальнодержавних ПДВ, податку на прибуток і прибуткового податку. Кожен емірат встановлює свою податкову систему. Однак саме така податкова система перетворила ОАЕ в один з найбільших фінансових центрів не тільки Близького Сходу, але і цілого світу», – зазначив Заяд Маніар, представник Crowe Horwath ОАЕ.

У дискусійній панелі «Візія держави» Яна Бугрімова, радник міністра фінансів України, детально розповіла про чотири ініціативи ВЕРS, які Україна зобов’язалась реалізувати, та нюанси, що з ними пов’язані. «Однак ніяка ідеальна податкова система не буде працювати, якщо є погане адміністрування. Нам вкрай необхідна реформа ДФС, завдяки якій відбудеться потрібне переформатування її функцій. Слід зазначити, що це процес 3-4 років, до цього треба бути готовими, але це необхідно зробити», – зауважила пані Бугрімова.

В рамках дискусійної панелі «Візія бізнесу» багато уваги приділялося тому, які юрисдикції більш привабливі для виходу на нові ринки: Польща, Словаччина, Естонія, Болгарія, Австрія, Швейцарія, Нідерланди тощо. Так, Кристакіс Крістос, представник Crowe Horwath Cyprus, зауважив, що між Україною та Кіпром ще з 2014 року працює угода про уникнення подвійного оподаткування.

Рустам Вахітов, Crowe Horwath AC Ukraine, розповів про тонкощі виходу на нові ринки та можливості залучення фінансування, а також про кращі інструменти та юрисдикції для організації міжнародної торгівлі, холдингів, IPO тощо.

Максим Лавринович, керуючий партнер ЮФ «Лавринович та Партнери», поділився досвідом створення стратегій накопичення і успадкування багатства, а саме: інструментами (трасти, фонди, управління рахунками тощо), що пропонуються в різних країнах, та дав їм експертну оцінку з точки зору українського законодавства. На прикладі реальних бізнес-кейсів пан Лавринович продемонстрував, чому саме Австрія – надійна для інвестицій сьогодні та які «сюрпризи» можуть очікувати у Швейцарії.

Крім того, в рамках цієї дискусійної панелі багато уваги приділялось фінансовому моніторингу та валютному контролю при перерахуванні коштів за кордон – про це розповіла Діана Голанова, директор юридичного департаменту АТ «Піреус Банк МКБ». Лариса Антощук, керівник практики з вирішення податкових спорів КПМГ в Україні, розкрила питання податкових спорів в Україні щодо міжнародного оподаткування.

Конференція зібрала понад 100 учасників, серед яких народні депутати України, експерти Міністерства фінансів України та НБУ, профільні фахівці ДФС України, представники міжнародних аудиторських та юридичних компаній.

Головний інформаційний партнер – «ЛІГА: ЗАКОН».

Комунікаційний партнер – агенція GROU.

Інформаційні партнери: газети Kyiv Post, «Україна Бізнес Рев’ю», «Бухгалтерія» та «Юридична газета».

Організатори

Інформаційна підтримка

Програма

  • Початок
  • Візія держави
  • Дискусія
  • Візія бізнесу
  • Дискусія
  • Початок

    8:30 – 09:00
    Реєстрація. Вітальна кава
    09:00 – 09:20
    Урочисте привітання учасників конференції

    Ніна Южаніна, голова комітету з питань податкової та митної політики ВРУ

    Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України

  • Візія держави

    09:20 – 11:30
    Візія держави

    Мета сесії: висвітлити позицію України щодо компаній, що працюють в інших юрисдикціях, розповісти про законодавчі та податкові ініціативи, контроль за такими компаніями сьогодні та в майбутньому

    Модератор – Вікторія Данилець, заступник директора ДП «Держзовнішінформ»

    Нові виклики та стратегії для бізнесу у зв’язку з посиленням міжнародного контролю оподаткування з легальними джерелами походження коштів (BEPS, CFC, обмін інформацією, ТЦУ, фінансовий моніторинг).

    Рустам Вахітов, Crowe Horwath AC Ukraine

    Заяд Маніар (Zayd Maniar), Crowe Horwath UAE

    Впровадження «мінімального пакету» окремих кроків BEPS. Обмеження процентних та інших фінансових витрат включно з валютною переоцінкою за кредитами, протидією зловживанню пільгами двосторонніх угод, протидією штучному уникненню статусу постійного представництва. Приєднання до багатостороннього інструменту MLI (multi-lateral instrument)

    Яна Бугрімова, заступник міністра фінансів України

    Перспективні конвенції України з усування подвійного оподаткування та запропоновані зміни до них. Кіпр, Мальта тощо. Оцінка впливу на бізнес.

    Тетяна Острікова, член комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, народний депутат України

    Податок на виведений капітал. Які операції пропонується інтерпретувати як вивід капіталу.

    Тетяна Шевцова, голова податкового комітету Громадської ради при ДФС України

    Сучасні можливості податкового контролю з використанням відкритих джерел, звітності платників податків з ТЦУ, офіційних запитів, кримінального провадження тощо.

    Дмитро Донець, директор департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС України

    Відповіді на питання
    11:30 – 12:00
    Кава-брейк
  • Дискусія

    12:00 – 13:30
    Забезпечення доброчесності та комплаєнс в умовах більш ефективного фіскального контролю

    Модератор – Дмитро Михайленко, партнер аудиторської фірми Crowe Horwath AC Ukraine

    Доповідачі:

    Микола Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення департаменту аудиту ДФС України

    Вадим Медведєв, старший юрист компанії Авеллум

    В’ячеслав Черкашин, експерт з податкової та митної політики Реанімаційного Пакету Реформ

    Емал Бахтарі, керівник проектів і програм департаменту відкритих ринків НБУ

    Представник Державного експортно-імпортного банка України

    Питання:

    Концепції сабстанс (сутності), бенефіціарного власника, розумної економічної мети. Правила запобігання ухиленню від оподаткування – іноземна практика, реалії та перспективи в Україні. Український досвід контролю за реальністю операцій: від видання угод нечинними до блокування податкових накладних.
    Поточні тенденції та ризики використання моделей міжнародного податкового планування. Реструктуризація бізнесу з дотриманням вимог валютного та податкового законодавства. Оцінка минулих порушень з огляду на валютну лібералізацію.
    Контроль за легальним походженням коштів, можливості відкриття рахунків за кордоном та інвестування без отримання ліцензій, спрощення реєстрації позик: як впливатимуть на моделі податкового планування.
    Подальші кроки щодо валютної лібералізації: сплата дивідендів за 16 рік, дострокове повернення позик, ЗЕД – розрахунки, обов’язковий продаж валюти – чого чекати в найближчій перспективі.

    13:30 – 14:20
    Ланч
  • Візія бізнесу

    14:45 – 16:15
    Візія бізнесу

    Мета сесії: висвітлення поточної ситуації в країнах Європи. Законодавчі, регуляторні та фінансові новації.

    Модератор – Катерина Засуха, виконавчий директор комунікаційної агенції GROU

    Естонія як юрисдикція для виходу на нові ринки, запровадження офісів і залучення фінансування. Організаційні форми, переваги оподаткування, існуючі обмеження та ризики (скайп – включення)

    Вадим Дончевски, партнер Donoway Assurance

    Найближчі завдання українського бізнесу – вихід на нові ринки та залучення фінансування: кращі інструменти та юрисдикції для організації міжнародної торгівлі, холдингів, IPO тощо

    Кристакіс Крістос (Christakis Christou), Crowe Horwath Cyprus

    Рустам Вахітов, Crowe Horwath AC Ukraine

    Польща / Словаччина – можливості для початку вашого бізнесу в Європі. Корпоративні питання і оподаткування (скайп – включення)

    Володимир Бартос (Vladimir Bartos), Crowe Horwath

    Павел Станчук (Paweł Stańczyk), Crowe Advartis Tax Advisers Sp. z o.o.

    Стратегії накопичення і успадкування багатства: інструменти (трасти, фонди, управління рахунками тощо), що пропонуються в різних країнах, їх оцінка з точки зору українського законодавства.

    Максим Лавринович, керуючий партнер Lavrynovych & Partners Law Firm

    Фінансовий моніторинг та валютний контроль при перерахуванні коштів за кордон: новітні тенденції, очікування

    Діана Голанова, директор юридичного департаменту АТ «Піреус Банк МКБ»

    Податкові спори в Україні щодо міжнародного оподаткування. Бенефіціарний власник, постійні представництва та інші питання

    Лариса Антощук, керівник практики з вирішення податкових спорів КПМГ в Україні

    Відповіді на питання
    16:30 – 16:50
    Кава-брейк
  • Дискусія

    16:50 – 18:00
    Європа в фокусі

    Доповідачі:

    Дмитро Михайленко, партнер аудиторської фірми Crowe Horwath AC Ukraine

    Кристакіс Крістос (Christakis Christou), Crowe Horwath Cyprus

    Рустам Вахітов, Crowe Horwath AC Ukraine

    Які юрисдикції більш привабливі для виходу на нові ринки, запровадження офісів і залучення фінансування. Польща, Словаччина, Естонія, Болгарія, Австрія, Швейцарія, Нідерланди? Організаційні форми, переваги оподаткування. Дозвіл на працевлаштування та посвідка на проживання: що є достатнім або необхідним з огляду на впровадження безвізового режиму