ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.02.2025

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

ВВП зріс на 1,5% у січні: економічне зростанняпідтримують будівництво, промисловість та торгівля

 

У січні 2025 року українська економіка виросла на 1,5%. Драйверами зростання залишаються будівельна галузь, переробна промисловість, а також внутрішня торгівля, — повідомив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

«Уповільнення темпів зростання економіки у січні відбулося через зменшення активності експортерів. Але високе бюджетне фінансування компенсувало тимчасове падіння обсягів експорту товарів. Ключовими факторами зростання стали: відновлення пошкодженої критичної інфраструктури, проведення капітальної реконструкції та ремонту доріг на аварійних ділянках, будівництво житла. Також високими лишались закупівлі вітчизняної продукції сектору ОПК, а це своєю чергою стимулювало збільшення виробництва у машинобудуванні», — розповів Олексій Соболев.

Зростання ВВП у січні 2025 року оцінюється на рівні 1,5%. Переробна галузь, внутрішня торгівля та будівництво продовжували демонструвати позитивну динаміку. Водночас в сільському господарстві спостерігається зниження виробництва тваринницької продукції через збільшення собівартості її виробництва. Також зафіксовано падіння у видобувній галузі та на транспорті. Причини — зупинка роботи шахт у Донецькій області, які розміщені на лінії зіткнення. Також спостерігались збої у постачанні електроенергії через масовані ракетні атаки.

Нагадаємо,  у грудні  2024 року зростання ВВП оцінюється  на рівні 1,7%. Прогноз зростання ВВП, закладений до бюджету 2025 року – 2,7% за рік.

 

me.gov.ua

 

Уряд розпочав фінансування програм «Зроблено в Україні» у 2025 році, — Юлія Свириденко

 

Кабінет Міністрів України розпочав фінансування держпрограм в межах економічної платформи «Зроблено в Україні». Виділені кошти спрямують, зокрема, на програми розвитку українського виробництва, фінансування індустріальних парків, програм компенсацій вартості сільгосптехніки та обладнання. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 14 лютого 2025 року.

«Уряд продовжує системну роботу з підтримки української економіки. Минулого року в межах політики «Зроблено в Україні» ми ініціювали низку програм, які продемонстрували результат. Із загального зростання ВВП у 2024 році реалізація політики «Зроблено в Україні» забезпечила 0,64%. Сьогодні надзвичайно важливо посилити досягнутий ефект. Завдяки прийнятому рішенню ми вчасно розпочнемо фінансування наших основних програм — 25%-ва компенсація вартості сільгосптехніки, розвиток індустріальних парків, 15%-ва компенсація вартості українського обладнання, підтримка проєктів зі значними інвестиціями», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Також, за її словами, у січні Уряд перерахував 1,5 млрд грн для вчасного виконання зобов’язань перед банками за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Ця програма допомагає підприємцям отримати доступний кредит за сприяння держави через механізм компенсації відсоткової ставки.

«Банки отримали кошти своєчасно і не мають підстав звертатись до позичальників щодо підвищення відсоткових ставок. У разі наявності таких звернень від банків прошу виробників направляти інформацію про це до Міністерства економіки та Національного банку», — додала Юлія Свириденко.

Уряд передбачив фінансування таких програм:

  • 500 млн грн — на компенсацію 25% вартості української сільгосптехніки. Програма допомагає аграріям зменшити витрати та підтримує вітчизняне машинобудування. Завдяки цим коштам у 2025 році близько 2 000 фермерів отримають відшкодування. Очікується, що виробництво агротехніки зросте на 10-15%, а залежність від імпорту зменшиться.
  • 500 млн грн — на розвиток індустріальних парків. Держава фінансує створення промислової інфраструктури та приєднання до мереж. Це стимулює інвестиції, створює робочі місця та зміцнює економіку регіонів.
  • 500 млн грн — на держпідтримку проєктів зі значними інвестиціями.Кошти підуть на компенсацію витрат інвесторів на будівництво та підключення об’єктів інфраструктури.
  • понад 1,64 млрд грн — на дві програми: компенсація 15% вартості українського обладнання та програму «Національний кешбек». Завдяки програмі компенсацій приватні замовники, купуючи техніку українського виробництва, можуть отримати 15% її вартості: громадський транспорт, комунальна і спеціальна техніка, ліфти, енергообладнання. А програма «Національний кешбек» стимулює розвиток українського виробництва та підтримує виробників споживчих товарів. В межах програми держава повертає українцям 10% вартості придбаної ними продукції, виробленої вітчизняними підприємствами.

Довідково:

Політика розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» ініційована Президентом України в лютому 2024 року. Вона має на меті сприяти розвитку внутрішнього виробництва товарів з високою доданою вартістю, залученню інвестицій в реальний сектор економіки і збільшення несировинного експорту. В межах політики Міністерство економіки України реалізує низку програм.

 

me.gov.ua

 

Україна та Саудівська Аравія у травні проведуть спільний бізнес-форум

 

 

Україна та Саудівська Аравія рішуче налаштовані посилювати співпрацю у сфері сільського господарства. Зокрема вже в травні відбудеться спільний форум за участі представників бізнесу з обох країн. Захід сприятиме розвитку двосторонніх контактів та, залученню інвестицій в Україну та пожвавлення торговельних відносин. Про це домовилися під час зустрічі Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко, Міністр аграрної політики України Віталій Коваль та Міністр навколишнього середовища, водних ресурсів і сільського господарства Саудівської Аравії Абдулрахман аль-Фадлі. 

Значну увагу під час зустрічі учасники приділили питанням інвестиційних можливостей українського агросектору, перспектив його розвитку. Зокрема розвитку агропереробки. Як підкреслила Юлія Свириденко, попри виклики війни, ця галузь відновлюється та розвивається

«У 2024 році експорт сільськогосподарської продукції сягнув 24,7 мільярда доларів США. Це 59% від загального торішнього експорту. Україна залишається світовою сільськогосподарською державою, обробляючи 24,5 мільйона гектарів угідь. У тому числі 20,1 мільйона гектарів зернових та олійних культур. Нині наша мета — вийти за рамки експорту сировини, збільшити виробництво товарів з доданою вартістю. Тому інвестиції в агросектор України – це гарні можливості для далекоглядних компаній», — зазначила Юлія Свириденко.

Приклад влучних інвестицій — компанії SALIC та «Контінентал Фармерз Груп».

«Успішні проєкти від компаній із Саудівської Аравії в агросекторі працюють. До прикладу, «Контінентал Фармерз Груп» обробляє 200 тисяч гектарів у західній частині України і сплатила 1,6 млрд податків до бюджетів різних рівнів у 2024 році. Щобільше, компанія планує розширювати присутність в Україні. Закликав компанію до активнішого переходу у переробну галузь, аби створювати і постачати на світові ринки також товари із високою доданою вартістю», — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль. 

На зустрічі також обговорили інші кроки, що сприятимуть посиленню економічної співпраці між країнами та допоможуть бізнесу в налагодженні прямих контактів. Зокрема, учасники зійшлися на необхідності відновлення активної роботи Міжурядової українсько-саудівської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

 

me.gov.ua