ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 10.04.2025

Зовнішня торгівля України зерновими та олійними культурами. Підсумки 2023/2024 МР

Останні кілька сезонів аграрний сектор стикається з суттєвими викликами. Не став виключенням і минулий період, адже щоразу аграріям доводиться адаптуватися до нових умов. Сезон 2023/2024 року приніс для сільськогосподарських культур менш сприятливі погодні умови. Посушливе літо та високі температурні режими стали ключовими факторами формування показників виробництва зернових та олійних культур. У 2024 році більшість агентств оцінили врожай зернових та олійних культур в Україні на рівні 76,1 млн тонн, що на 6,7 % нижче за показник попереднього року (81,59 млн тонн). Несприятливі кліматичні умови спричинили зниження урожайності для кукурудзи на 23% та соняшнику майже на 10%.

Проблеми з врожаєм вплинули й на експорт. За даними Української зернової асоціації, у маркетинговому сезоні 2023/2024, який закінчився 30 червня 2024 року, Україна експортувала 57,5 млн тонн зернових та олійних культур. Зокрема, перехідні залишки зерна склали 7 млн тонн, тоді як у попередніх сезонах були вищими. Наприклад, у 2022 році вони становили 20 млн тонн, а у 2023 році – 14 млн тонн. Це також зумовило зменшення експортного потенціалу. Аналітичні відомства прогнозують, що в новому сезоні 2024/2025 буде експортовано 45,8 млн тонн, що на 20% менше, ніж у попередньому. Разом з тим, відновлення роботи українських морських портів у 2023 році дозволило хоч трохи скоротити витрати на логістиці. Також є і позитивні новини. Виторг від продажу аграрної продукції, враховуючи підвищення світових цін, була цього року вищою.

 

 

Попри всі складнощі, які доводиться долати нашій державі, кожна галузь економіки, зокрема й аграрна, демонструє гнучкість та витримку, що є ключовими факторами для подальшого розвитку. Україна продовжує і далі показувати високі результати в секторі зернових та олійних культур. За даними USDA, експорт української соняшникової олії за 2023/2024 сезон становив 6,264 млн тонн, що забезпечило Україні провідну позицію у світовому експорті.

Мирослава Шимкова,

заступниця начальниці відділу – головна експертка відділу ринків АПК, хімічної промисловості та товарів народного споживання ДП «Держзовнішінформ»

 

Замовити послугу можна тут