Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Звіт з ТЦУ 2019: Перевірки без штрафів

Про семінар

12 вересня у парк-готелі «Голосієво» відбувся практичний семінар «Звіт з ТЦУ 2019: перевірки без штрафів», організаторами якого виступили державне підприємство «Держзовнішфінформ» (ДЗІ) та міжнародна компанія Crowe LF Ukraine.

Практичний семінар зібрав повну залу учасників, представників міжнародних та українських компаній, аудиторських, юридичних, консалтингових фірм, галузевих організацій, профільних відомств та фінансових установ.

Захід відкрив директор ДП «Держзовнішінформ» Богдан Дубас. Він зазначив, що тема трансфертного ціноутворення стає надзвичайно актуальною і, сьогодні, створена унікальна платформа – відкритий майданчик для діалогу двох сторін: «Організовуючи такі заходи, ми намагаємося зробити максимум для того, щоб представники бізнесу і влади стали партнерами».

Під час заходу, який складався з трьох сесій, слухачі мали можливість отримати практичні поради як складати звіт правильно і не допустити штрафів. А також, дізнатися про позицію податківців щодо порядку призначення та проведення податкових перевірок  з питань ТЦУ. Почути від представників провідних юридичних компаній переконливі аргументи захисту в судових спорах і перевірках з трансфертного ціноутворення.

Згідно програми, виступи розпочав керуючий партнер юридичної фірми Crowe LF Ukraine Дмитро Михайленко. У своєму виступі він говорив про бази, джерела та основні методики для обґрунтування відсотків по позиках і кредитах при підготовці з ТЦУ. А також, акцентував увагу на базах, які можливо використовувати і який розрахунок діапазонів варто застосовувати у звітах.

Партнер Crowe LF Ukraine Віталій Смердов  розказав про практичну діяльність Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України щодо застосування ТЦУ. Спікер зосередив свою увагу на особливостях звітування та підготовці документації постійними представництвами і пояснив, які бувають ускладнення при підготовці документації з трансфертного ціноутворення.

Також, Віталій Смердов розповів про Роялті, як один із основних дієвих механізмів податкової оптимізації як в Україні так і закордоном наводячи приклади інших країн.

Начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту ДФС України В’ячеслав Кругляк говорив про податкові перевірки щодо трансфертного ціноутворення. В’ячеслав наголошував на тому, що посадовці ДФС завжди йдуть на зустріч платникам податків і готові розглядати окремі випадки і відповідати на конкретні питання в індивідуальному порядку: «При аналізі платників податку, і з року в рік, зрозуміло, що це практично одні і ті самі компанії: великі платники податків, члени міжнародних та вітчизняних груп компаній, діяльність яких фактично формує державний бюджет».

Крім того, В’ячеслав Кругляк підкреслив, що податківці постійно вчаться новим методикам і готові впроваджувати новації.

Генеральний директор Spike Invest Solution Андрій Новосьолов розповів про моніторинг цін на товарних ринках АПК як передумова для звіту з ТЦУ. Також, він розповів про основні базисні ризики, серед яких:

 • піввідношення попиту та пропозиції на спотовому ринку;
 • наявні логістичні проблеми;
 • якісні характеристики товару (наявність сажки у пшениці);
 • утримання продажів зі сторони фермерів.

Начальник Управління методології податку на прибуток підприємств ДФС України Олексій Задорожний розкрив одну з найактуальніших тем сьогодення і розказав про річну фінансову звітність та податкові різниці, які виникають під час здійснення операцій із низько податковими юрисдикціями або організаційними формами. Він зауважив, що трансфертне ціноутворення в Україні діє для цілей одного податку – податок на прибуток підприємств. Основні коригування – це коригування по фінансовим операціям, а саме збільшення фінансового результату в експортних або імпортних операціях до рівня принципу «витягнутої руки».

Також, О. Задорожний наголосив на важливості виконання звітів у відповідні терміни: «За підсумками 2018 року платники податку вже мали прозвітуватися до 1 березня 2019 року. Але для компаній ще є час самостійно виправити звіт і відкоригувати до рівня «витягнутої руки» в рамках ТЦУ без штрафу і цей термін триватиме до 1 жовтня 2019 року. Далі вже буде штрафна санкція».

Керівник групи трансфертного ціноутворення КПМГ в Україні Микола Мішин надав практичні рекомендації з підготовки звіту щодо трансфертного ціноутворення. Зокрема розповів про  зміни у законодавстві, а саме у господарських операціях з ТЦУ, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими, якщо обсяги таких господарських операцій, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 млн грн. за відповідний податковий (звітний) рік.

Учасники конференції зазначали, що завдяки високому рівню професіоналізму спікерів у поєднанні з чіткою організаційною складовою ДП «Держзовнішінформу» було досягнуто головну мету – створення динамічної дискусійної платформи між представниками влади та бізнесу в обговоренні важливих питань по ТЦУ.

Організатори

Інформаційні партнери

Програма

 • ПОЧАТОК
 • Перша сесія
 • Друга сесія
 • Третя сесія
 • ПОЧАТОК

  9:00-9:30
  Реєстрація. Вітальна кава
  9:30-9:40
  Привітання учасників
  Богдан Дубас

  Директор ДП «Держзовнішінформ»

  Дмитро Михайленко

  Керуючий партнер юридичної фірми Crowe LF Ukraine

 • Перша сесія

  9:40-11:15
  9:40-10:10
  Різні бази, джерела, методики обґрунтування відсотків по позиках і кредитах при підготовці звітності з ТЦУ. Які бази використовуються, чому деякі бази використовувати неможливо. Який розрахунок діапазонів можна отримати.

  Дмитро Михайленко, керуючий партнер юридичної фірми Crowe LF Ukraine

  10:10-10:40
  Постійні представництва. Підводні камені в підготовці документації з ТЦУ. Чи мають звітувати та готувати документацію некомерційні представництва.

  Віталій Смердов, партнер Crowe LF Ukraine

  10:40-11:00
  Податкові перевірки ТЦУ. Практика перевірок ДФС.

  В’ячеслав Кругляк, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту ДФС України

  11:00-11:15
  Питання та відповіді
  11:15-11:40
  Кава-брейк
 • Друга сесія

  11:40-14:05
  11:40-12:10
  Роялті: обґрунтування за першим методом. Використання інформаційних баз, можливості та обмеження. Практичні приклади. Зарубіжний досвід.

  Віталій Смердов, партнер Crowe LF Ukraine

  12:10-12:30
  Приклади проведення сегментації для цілей четвертого методу. В яких випадках це складно чи неможливо.

  Дмитро Михайленко, керуючий партнер юридичної фірми Crowe LF Ukraine

  12:30-13:00
  Моніторінг цін на товарних ринках як передумова для звіту по ТЦУ.

  Андрій Новосьолов, Генеральний директор, Spike Invest Solution

  13:00-13:20
  Обґрунтування ТЦУ стосовно біржевих товарів.

  Дмитро Михайленко, керуючий партнер юридичної фірми Crowe LF Ukraine

  13:20-13:50
  ТЦУ та коригування фінрезультату по податку на прибуток підприємства.

  Олексій Задорожний, начальник Управління методології податку на прибуток підприємств ДФС України

  13:50-14:05
  Питання та відповіді
  14:05-14:45
  Кава-брейк
 • Третя сесія

  14:45-16:45
  14:45-15:15
  Заповнюємо звіт грамотно: актуальні рекомендації ДФС і судова практика. Трансфертні посередники: як не втратити контрольовану операцію.

  Микола Мішин, керівник Групи трансфертного ціноутворення в Україні, KPMG

  15:15-15.45
  Дії щодо звітності з ТЦУ, що подається за період, по якому проведена планова перевірка.

  Дмитро Михайленко, керуючий партнер юридичної фірми Crowe LF Ukraine

  15:45-16:15
  Судова практика та уроки для підготовки документації з ТЦУ. Сегментація, співставлення ринків та інших умов контрольованих операцій. Помилки при підготовці документації. Використання операцій з пов’язаними контрагентами.

  Віталій Смердов, партнер Crowe LF Ukraine

  16:15-16:45
  Заключні дискусії та відповіді на запитання.