Шановні колеги!
17 березня в Києві ДП «Держзовнішінформ» провів IV спеціалізовану конференцію «Трансфертне ціноутворення в Україні. Гра на випередження». Захід відбувся за підтримки стратегічного партнера «Thomson Reuters» та партнера конференції консалтингової компанії «КМ Партнери».
Вже стало незмінною традицією для експертів з ДФС України та Києва, аудиторських і консалтингових компаній та українського бізнесу збиратись разом на майданчику ДП «Держзовнішінформ» для обговорення питань та пошуку рішень в сфері ТЦУ. Зростаючий інтерес до конференції підтверджується його учасникам. Цьогорічний захід зібрав понад 140 представників провідних українських і міжнародних компаній в галузі АПК, ГМК, машинобудування, хімічної промисловість, фінансових послуг, таких як «Ferrexpo», «Japan Tobacсo International», «Monsanto», «COFCO Agri», «Danone», «Kernel», «Дніпроазот», «Зоря-Машпроект» та інших.
ДП «Держзовнішінформ» особливу увагу приділив цьогорічній програмі конференції. Були запрошені теоретики та практики з України та Голландії з міжнародного оподаткування, біржових цін, судової практики з ТЦУ та методології ціноутворення. Успішним нововведенням цього заходу стало проведення авторського практичного семінару. Таке поєднання теорії та практики дозволить учасникам конференції більш ефективно впровадити набуті знання в своїй роботі.
Відкрив конференцію державний секретар Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Перевезенцев, який зазначив, що з проблематикою ТЦУ стикаються все більше компаній в Україні, і в найближчому майбутньому вони будуть змушені перебудовувати свої бізнес-процеси.
В своєму виступі в.о. директора ДП «Держзовнішінформ» Богдан Дубас звернув увагу на важливість проведення таких заходів для налагодження взаємодії між владою та бізнесом. Свою позицію з питань змін в законодавстві з ТЦУ, взаємодії з бізнесом та подальшого розвитку законодавчої бази, висловили член комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, народний депутат України Тетяна Острікова, начальник управління методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФС Олексій Задорожний, заступник начальника відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту аудиту ДФС В’ячеслав Кругляк, начальник відділу взаємодії з питань трансфертного ціноутворення Департаменту податків та зборів з юридичних осіб ДФС Ірина Сиволап, заступник начальника управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників Головного управління ДФС України в м. Києві Сусанна Міхонік, голова національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв.
Програма заходу була цікавою та дуже насиченою. Розглядалось широке коло питань, що стосуються проблематики трансфертного ціноутворення.
Так, про нові правила щодо контрольованих іноземних компаній впровадження глобальної звітності з ТЦУ та інше розповив Олексій Задорожний.
Тему глобальної звітності продовжив Рустам Вахітов, звернувши увагу на те, якщо Україна найближчим часом не запровадить глобальну звітність з ТЦУ по країнах, то це негативно вплине на міжнародну діяльність українських компаній.
Багато уваги було приділено відкритим джерелам інформації для цілей ТЦУ. Так, директор з розвитку бізнесу компанії «Thomson Reuters» Іван Колпашніков в оn-line режимі ознайомив учасників конференції з можливостями інформаційно-аналітичних продуктів Thomson Reuters, які дозволяють за лічені хвилини отримати інформацію про податки, ставки, нормативні документи та іншу інформацію з понад 178 країн світу.
Практичними рекомендаціями та предметними кейсами з учасниками конференції також поділилися керівник групи трансфертного ціноутворення PwC Україна Ольга Трифонова та менеджер відділу податкових та юридичних послуг PwC Україна Анна Ніколайко, які детально описали практичні складнощі застосування методів для цілей ТЦУ, заснованих на рентабельності.
Заступник голови біржового комітету ТБ «Українська енергетична біржа» Олексій Ластовець у своїй доповіді роз’яснив реальне значення біржових котирувань, яке полягає у визначенні не конкретної ціни товару, а рівню цін і їх трендовості. Інформація з бірж має порівнюватися з іншими відкритими джерелами інформації.
Іван Шинкаренко, к.е.н., партнер WTS Consulting «КМ Партнери», предметно розповів слухачам про особливості захисту платників податку у спорах щодо правил ТЦУ.
Ільдар Усманов, аналітик відділу аналізу трансфертних цін та фінансового аналізу ДП «Держзовнішінформ» розкрив тонкощі трансфертного ціноутворення у фінансових операціях.
В своєму авторському семінарі з практичної підготовки звіту з ТЦУ директор АФ «Сайвена Аудит» Олена Жукова на наскрізному прикладі показала алгоритм підготовки документації та підводні камені, з якими можуть зіткнутись українські компанії як при підготовці, так і при поданні звітів до фіскальних органів.
Варто зазначити, що практично кожна сесія закінчувалась шквалом запитань від слухачів.
І все це за масштабної медіапідтримки з боку Головного інформаційного партнера – «Дебет-Кредит», медіа-партнера «KyivPost», інформаційних партнерів: ділової газети «Україна БізнесРев’ю», газети «Бухгалтерія», TAXLink, газети українських юристів «Юридична газета» та офіційного видання ДФС України «Вісник»