ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.11.2017

Агрохолдинг Agricom запустить новий завод з виробництва вівсяних пластівців

Агрохолдинг Agricom Group, що обробляє земельний банк в 40 тис. га, запустить новий завод з виробництва вівсяних пластівців, але відмовляється від вирощування вівса. Сировина для заводу холдинг закуповуватиме у фермерів з усієї України.

Про це заявив виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник 10 листопада в ході конференції «Прибутковість та ефективність агрокомпанії», організованої компанією «ПроАгро».

«Через 2 тижні ми відкриваємо новий суперсучасний завод з виробництва вівсяних пластівців в Чернігівській області, який почне роботу вже 1 грудня. Але овес ми вирощувати не будемо», – сказав Петро Мельник.

У компанії підрахували, що овес їм вирощувати менш вигідно, ніж традиційні соняшник і кукурудзу. Тому простіше закупити овес у дрібних фермерів, які нарощують площі під вівсом.

«Від вирощування вівса нас зупиняє низька рентабельність по відношенню до інших культур. При тих цінах, які є сьогодні, на вівсі можна заробити до 100 доларів на гектарі, якщо робити це в своєму мас-продакшн. Фермер, вирощуючи овес, може заробити більше, йому це вигідніше. Наприклад, якщо фермер вирощує кукурудзу, то йому найчастіше ніде зберігати зерно. А наша компанія більше заробляє на кукурудзі і соняшнику, ніж ми зможемо отримати на вівсі », – впевнений Петро Мельник.

У Agricom Group проблем із закупівлею сировини не очікують.

«Ми вивчили ринок вівса. Обсяги для заводу будемо закуповувати по всій Україні. Овес вирощують в західній, центральній і північній частині України, частіше в Чернігівській і Сумській області. Дуже багато фермерів вирощують овес. Овес для фермера – культура невибаглива, і продукція, яка ніколи не пропаде. Навіть, якщо не вийде його реалізувати як продовольче зерно, то завжди піде на фураж. Я багато їжджу, і бачу, що площі фермерських полів під вівсом ростуть. Поки по ринку вівса проблем для себе не бачимо. Але, якщо ціна піде вгору, і у нас не буде сировини, то, природно, ми будемо закривати цю дірку своїми ресурсами – почнемо вирощувати», – прокоментував для «Інфоіндустрія» Петро Мельник.

Обсяг інвестицій в новий завод оцінюється в 10 млн USD. За словами Петра Мельника, гроші на новий завод взяті з аграрного бізнесу компанії.

Компанія вже відома на українському ринку вівсяних пластівців під ТМ «Добродія».

 

Джерело: Инфоиндустрия