ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.10.2024

ДЕРЖЗОВНІШІНФОРМ: Тенденції на ринку залізорудної сировини

Ринок залізної руди очікує зниження цін за результатами 2024 року через спад, який триває у будівельній галузі Китаю, та який призводить до падіння цін на сталь. Багато китайських заводів стали менш рентабельними, через зменшення закупівель залізної руди. Останнє зниження цін на залізну руду значною мірою було пов’язане з погіршенням ситуації на китайських металургійних підприємствах, які є ключовими у формуванні цін. Важке фінансове становище китайських металургійних заводів стає все очевиднішим з кожним днем. Такий нестабільний стан ринку може призвести до подальшого скорочення виробництва, що посилює тиск на вартість залізорудної сировини. За даними китайських аналітиків, рентабельність виробників знаходиться на дуже низькому рівні, що сприяє зниженню цін, які впали з найбільших показників, які спостерігались у січні цього року, до мінімумів – нижче 100 дол. США за тонну у квітні 2024 року, оскільки галузь намагалася зберегти прибутковість.

Станом на перше півріччя 2024 року виробництво сталі та попит на залізну руду за межами Китаю залишаються неактивними. За даними звіту Всесвітньої асоціації виробників сталі, світове виробництво сирої сталі було стабільним із січня по червень цього року, причому в червні фіксувалось незначне зростання в річному обчисленні, орієнтовно на 0,5%. Виробництво сталі в Індії, Туреччині та Ірані зросло орієнтовно на 7,4%, 16,9% і 5,9% відповідно в першій половині 2024 року в річному обчисленні. У Німеччині та Бразилії також спостерігалося збільшення виробництва сталі в січні-червні, зі зростанням на близько 4,5% і 2,4% в річному обчисленні відповідно. Однак виробництво сталі на інших ключових ринках, таких як Японія, США та Південна Корея продовжувало скорочуватися. Протягом січня-червня Японія та США зареєстрували темпи виробництва сталі на -2,6% та -2,4% відповідно, тоді як виробництво сталі в Південній Кореї впало на 6,4%.

 

 

 

Що стосується пропозиції сировини, то виробництво залізної руди залишалося стабільним серед основних постачальників. Поставки та виробництво значно зросли для більшості великих гравців ринку, а добувні компанії прагнули зберегти рівень виробництва. Велика гірничодобувна компанія BHP зафіксувала рекордне виробництво залізної руди у 2024 фінансовому році, який закінчився 30 червня, у 260 млн тонн, що на 1% більше ніж торік, і очікує, що виробництво у 2025 фінансовому році становитиме від 255 млн тонн до 265,5 млн тонн. У IV кварталі 2024 фінансового року компанія Fortescue досягла рекордних поставок залізної руди – 53,7 млн тонн, і зареєструвала зростання на 10%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, а загальний обсяг поставок за 2024 фінансовий рік становив орієнтовно 191,6 млн тонн. Видобуток залізної руди бразильскої компанії Vale у першому півріччі зріс на 4,1%, порівняно з аналогічним періодом минулого року до 151,4 млн тонн, при цьому постачальник зміцнив свою впевненість у тому, що видобуток за весь рік досягне верхньої межі попередньо встановленого орієнтиру від 310 млн тонн до 320 млн тонн.

Враховуючи ці фактори, ринок залізної руди перебуває у стані пригніченого балансу. З одного боку є зростання виробництва сталі у деяких країнах, з іншого боку – постачальники нарощують темпи видобутку та поставок, а ключовий споживач сировини – Китай, все ще не може подолати складне становище у секторі нерухомості, що негативно впливає на попит та тисне на ціни залізорудної сировини. Тому, у короткостроковій перспективі, зростання цін та пожвавлення ринку не очікується, але ситуація може змінитися, якщо Китай застосує додаткові засоби стимулювання у галузі споживання сталі.

 

Максим Надтока,

залучений експерт

 

Замовити послугу можна тут