У другій декаді місяця спостерігалось зниження цін на нафту до 63-64 дол. США/бар. Цьому сприяли: деескалація конфлікту між СЩА та Іраном; виключення Китаю зі списку «валютних маніпуляторів» Мінфіном США. Підтримку вартості нафти надало підписання 15.01.2020 р. першої частини торгівельної угоди між США та Китаєм. У відповідності до якої Китай забов`язується збільшити обсяг закупки американських товарів (в т.ч. енергоносіїв) та послуг на 200 млрд. дол.. США в наступні 2 роки. В т.ч. до кінця року обсяг закупівлі нафти має підвищитись на 57 млрд. дол.. США.
20 січня спостерігається зростання цін на нафту на новинах з Близького Сходу. Лівійська національна армія заблокувала експортні порти, що призвело до зниження обсягу видобутку нафти на 800 тис.бар./добу. В Іраку на фоні масових протестів проти діючої влади зупинився добуток нафти на родовищі Аль-Ахдаб.
Варто також відзначити, що з першого травня поточного року Китай відкриє свою нафтогазову галузь для іноземних компаній, що має дати поштовх як інвестиціям так і технологіям видобутку. Раніше іноземні компанії мали можливість вести тільки спільну з китайськими компаніями діяльність.
Матеріал підготовлено экспертами управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ”.
Ознайомтеся з переліком послуг управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ” за посиланням http://bit.ly/2pmCa82