Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 22.05.2017

Приєднання до плану BEPS – нові виклики та можливості для українського бізнесу

Київ. 16 травня. ДП «Держзовнішінформ» та міжнародна консалтингова компанія Crowe Horwath AC Ukraine провели міжнародну практичну конференцію «Україна антиофшорна. Візія держави та бізнесу». Ключовою темою заходу було питання наслідків для українського бізнесу після приєднання України до Плану BEPS.

«З приєднанням в 2017 році до Плану BEPS, Україна взяла на себе зобов’язання впровадити «мінімальний пакет» – окремі кроки BEPS. Норми цього пакету суттєво вплинуть на міжнародне податкове планування та міжнародні структури більшості українських інтернаціональних компаній вже в цьому році, саме тому ми вважаємо за потрібне ініціювати обговорення таких важливих для українського бізнесу питань з найкращими експертами в цій царині», – відмітив в своїй привітальній промові директор ДП «Держзовнішінформ», співорганізатора конференції, Богдан Дубас.

Ключовим спікером конференції була Голова комітету Верховної ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Вона зазначила, що деякі кроки для впровадження перерахованих вище принципів вже були зроблені при змінах в регулюванні трансфертного ціноутворення та виведення доходів закордон. «Наразі слід активно працювати саме над автоматичним обміном інформацією. На мою думку, цей крок покаже, наскільки наша країна готова рухатись далі до імплементації кроків Плану. Тим більше, нас все одно зобов’яжуть це зробити, інакше ОЕСР включить Україну до свого чорного списку, після чого нам закриють доступ до всіх ринків», – зазначила пані Южаніна.

Рустам Вахітов, представник Crowe Horwath AC Ukraine, співорганізатора конференції, розповів про нові виклики та стратегії для бізнесу у зв’язку з посиленням міжнародного контролю оподаткування з легальними джерелами походження коштів (BEPS, CFC, обмін інформацією, ТЦУ, фінансовий моніторинг). «Не виникає жодних сумнівів, що для України як держави вищезгадані ініціативи – це збалансований підхід. Але слід пам’ятати, що мета ВЕРS – це перш за все захист податкових баз країн ОЕСР, а не України», – зазначив пан Вахітов.  Він також розповів про тонкощі виходу на нові ринки та можливості залучення фінансування, а також про кращі інструменти та юрисдикції для організації міжнародної торгівлі, холдингів, IPO тощо.

Учасники конференції обговорили основні тренди в зміні податкового законодавства більшості країн світу: контрольовані іноземні компанії, сплату податків не за місцем реєстрації, а за місцем основної діяльності, автоматичний обмін інформацією, відкриття кінцевих бенефіціарів тощо.

Учасники заходу отримали практичні поради стосовно питань міжнародного оподаткування, пошуку кращих юрисдикцій, відкриття закордонних офісів та залучення фінансування від провідних фахівців міжнародної компанії Crowe Horwath з Кіпру, Нідерландів та ОАЕ. «Податкова система ОАЕ досить незвичайна. Тут немає звичних для більшості країн світу загальнодержавних ПДВ, податку на прибуток і прибуткового податку. Кожен емірат встановлює свою податкову систему. Однак саме така податкова система перетворила ОАЕ в один з найбільших фінансових центрів не тільки Близького Сходу, але і цілого світу», – зазначив Заяд Маніар, представник Crowe Horwath ОАЕ.

У дискусійній панелі «Візія держави» Яна Бугрімова, радник міністра фінансів України, детально розповіла про чотири ініціативи ВЕРS, які Україна зобов’язалась реалізувати, та нюанси, що з ними пов’язані. «Однак ніяка ідеальна податкова система не буде працювати, якщо є погане адміністрування. Нам вкрай необхідна реформа ДФС, завдяки якій відбудеться потрібне переформатування її функцій. Слід зазначити, що це процес 3-4 років, до цього треба бути готовими, але це необхідно зробити», – зауважила пані Бугрімова.

В рамках дискусійної панелі «Візія бізнесу» багато уваги приділялося тому, які юрисдикції більш привабливі для виходу на нові ринки: Польща, Словаччина, Естонія, Болгарія, Австрія, Швейцарія, Нідерланди тощо. Так, Кристакіс Крістос,  представник Crowe Horwath Cyprus, зауважив, що між Україною та Кіпром ще з 2014 року працює угода про уникнення подвійного оподаткування.

Максим Лавринович, керуючий партнер ЮФ «Лавринович та Партнери», поділився досвідом створення стратегій накопичення і успадкування багатства, а саме: інструментами (трасти, фонди, управління рахунками тощо), що пропонуються в різних країнах, та дав їм експертну оцінку з точки зору українського законодавства. На прикладі реальних бізнес-кейсів пан Лавринович продемонстрував, чому саме Австрія – надійна для інвестицій сьогодні.

Крім того, в рамках цієї дискусійної панелі багато уваги приділялось фінансовому моніторингу та валютному контролю при перерахуванні коштів за кордон – про це розповіла Діана Голанова, директор юридичного департаменту АТ «Піреус Банк МКБ». Лариса Антощук, керівник практики з вирішення податкових спорів КПМГ в Україні, розкрила питання податкових спорів в Україні щодо міжнародного оподаткування.

Конференція зібрала понад 100 учасників, серед яких народні депутати України, експерти  Міністерства фінансів України та НБУ, профільні фахівці ДФС України, представники міжнародних аудиторських та юридичних компаній.

 

Головний інформаційний партнер – інформаційне агентство «ЛІГА: ЗАКОН».
Партнер – ЮФ «Лавринович та Партнери».
Комунікаційний партнер – агенція GROU.
Інформаційні партнери: газети Kyiv Post, «Україна Бізнес Рев’ю», «Бухгалтерія» та «Юридична газета».

Детальна інформація про програму конференції та її спікерів за посиланням.