Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.05.2018

Становлення новітнього українського суднобудування починається з Миколаєва

На суднобудівно-судноремонтному заводі «Нібулон» в Миколаєві 23 травня 2018 року відкрились виставки «Суднобудування-2018» та «Водний транспорт».

Ці заходи є наймасштабнішими у галузях суднобудування та водного транспорту – під одним дахом зібралась вся суднобудівна промисловість.

Виставки триватимуть протягом двох днів – 23-24 травня. Організатори очікують понад 3000 відвідувачів, серед яких посли країн Європейського Союзу (Бельгії, Іспанії, Латвії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Румунії, Чехії, Швеції), лідери суднобудівної галузі – представники більше 50 провідних компаній з 20 країн світу, керівники провідних міжнародних фінансових структур і представники уряду, потенційні інвестори та науковці.

На відкритті виставок був присутній і Президент України Петро Порошенко. «Впевнений в тому, що каравани несамохідних суден для проведення по каналам плавання річкою Дніпро та Чорним морем сьогодні збільшать експортні потужності України і підтвердять якість українського суднобудування», – заявив Порошенко.

Глава держави наголосив, що суднобудівний-судноремонтний завод «Нібулон» – це одне з підприємств, яке у складних економічних умовах продовжує активно будувати повнокомплектні судна. На сьогодні його парк налічує 67 одиниць.

У ході церемонії відкриття виставок Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України про збереження і розвиток вітчизняної суднобудівної промисловості». Закон сприятиме розвитку водного транспорту України, суднобудівної та судноремонтної галузей, а також створенню нових робочих місць за рахунок збільшення кількості замовлень на суднобудування і судноремонт.

Цьогорічна програма виставок включає:

  • відкриття й ознайомлення з експозиціями;
  • екскурсію новозбудованими цехами;
  • урочистий запуск реконструйованого сліпу та будівлі управління підйомно-спусковими і стапельними коліями;
  • спуск на воду буксира проекту Т3500 (востаннє судно такого класу в Україні було спущено на воду 13 років тому, і сьогодні під українським прапором ходять лише три таких буксири);
  • закладку суден: самохідний перевантажувач проекту П-140 і буксир проекту POSS-115;
  • урочисте введення в експлуатацію елеваторного комплексу та збудованого причалу на перевантажувальному терміналі;
  • прогулянку на пасажирських суднах.

Сьогодні на суднобудівному заводі «Нібулон» відкрито збірно-секційний цех, зведений у рамках масштабної реконструкції підприємства та за підтримки Європейського інвестиційного банку. Новий цех оснащено чотирма мостовими радіокерованими кранами і сучасним зварювальним обладнанням. Завдяки своїм потужностями цех здатний виготовляти близько 4000 тонн металоконструкцій на рік.

Урочисте відкриття виставок відвідав також директор ДП «Держзовнішінформ» Богдан Дубас. Він наголосив, що успіх «Нібулону» в тому, що він ставить перед собою амбітні цілі і досягає їх – розвиток заводу відкриває нові перспективи як для галузі, так і для країни в цілому.

«Сьогодні становлення новітнього українського суднобудування починається з Миколаєва! Нині ми спостерігаємо відродження вітчизняного суднобудування, а виставки – це унікальна можливість представити і ознайомитись з новітніми розробками й останніми досягненнями галузі. Україна має переймати приклад країн ЄС та Америки з використання внутрішнього водного транспорту і системно інвестувати в суднобудівну галузь», – наголосив Богдан Дубас.

Довідка: компанія «Нібулон» співпрацює з ДП «Держзовнішінформ» уже понад 20 років. Протягом цього часу підприємство замовляло у ДП «Держзовнішінформ» цінові товарні експертизи та цінові довідки на товари (зернові, олійні).

Протягом останніх двох років «Нібулон» передплачує аналітичне щотижневе видання відділу АПК щодо розвитку цінових тенденцій та ситуації на ринках сільськогосподарських товарів.

Фото з president.gov.ua