Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.12.2021

Імпорт е/е з Білорусі після п’ятиденного провалу завтра зросте в кілька разів

Імпорт електроенергії з Білорусі на 17 грудня може збільшитися до 870 МВт після п’ятиденного провалу, свідчать оновлені дані на сайті ENTSO-E в четвер увечері.

Згідно з інформацією на сайті, на п’ятницю плануються поставки по 870 МВт на всі години доби, що майже відповідає максимальній потужності перетину з цього напрямку (900 МВт).

Таким чином, імпорт повернеться на той рівень, на якому він здійснювався останнім часом до різкого падіння на 60 МВт з 12 грудня і незначного зростання до 100 МВт 16 грудня.

До цього всі дні грудня електроенергія з Білорусі надходила потужністю від 398 МВт до 900 МВт залежно від часу доби.

690 МВт потужності перетину Білорусь-Україна на добовому аукціоні НЕК “Укренерго” на 17 грудня викупило ТОВ “Трейденергоресурс”, ще 150 МВт – ТОВ “ЕЛЕКТРО Ком’юніті”, яке раніше купило 60 МВт для імпорту на весь місяць. Результати добового аукціону на 18 грудня аналогічні.

Як повідомлялося, падіння обсягів імпорту голова енергокомітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус пояснив його призупиненням з боку ТОВ “ТЕТ груп”, що здійснює поставки через Дубайського посередника Vector Energy.

Раніше за результатами місячного аукціону НЕК “Укренерго” з розподілу міждержавних перетинів на грудень “ТЕТ груп” викупила 400 МВт на весь місяць плюс по 400 МВт додатково з 1 до 19 грудня і з 27 до 31 грудня. Ця компанія здійснювала імпорт з самого початку його відкриття в листопаді.

Те, що викуплений на місяць ресурс (максимальна потужність перетину 900 МВт) був виставлений на добовий аукціон, може свідчити про відмову постачальника від раніше заброньованої потужності.

Згідно з інформацією з відкритих джерел, у листопаді 2019 року зареєстровано ТОВ “Трейденергоресурс”, що є постачальником е/е для непобутових споживачів в Україні. Його засновником є компанія “Вектор Енерджі Інновейшн FZCO”, зареєстрована в Об’єднаних Арабських Еміратах.

 

ua.interfax.com.ua