Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 13.05.2019

 Африканська компанія розробить літак бізнес-класу з вертикальним зльотом

Південноафриканська компанія Pegasus Універсальний Aerospace розробляє літак бізнес-класу VBJ з можливістю вертикальних зльоту і посадки. Розробники представлять модель літака в масштабі 1:8 на конференції EBACE в Женеві 21 травня 2019 року, пише Flightglobal.

Завдяки можливості вертикального зльоту VBJ зможе підніматися з будь-якого вертолітного майданчика або навіть звичайної вільної точки.

На думку розробників, це значно знизить кількість часу, який пасажири витрачають на дорогу. Звичайні літаки можуть сідати тільки на спеціальні злітно-посадкові смуги, до яких потрібно дістатися.

VBJ буде виконаний в схемі низькоплана. Два турбованих GE Aviation CT7-8 потужністю близько 3 тис. к. с. кожен — вони зможуть розкручувати чотири горизонтальних вентилятори, завдяки яким і стануть відбуватися вертикальні зліт або посадка. Маса VBJ складе близько 5,7 т.

Планується, що вісім пасажирів зможуть переміщатися на ньому на відстань до 4,4 тис. км. Максимальна злітна маса, висота польоту і швидкість поки не розкриваються.

Pegasus Універсальний Aerospace збирається завершити сертифікацію VBJ в 2024 році, а на ринку літак може з’явитися вже в 2026 році. Вартість апарату поки невідома.

Джерело: Hightech