Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.01.2024

Аграріїв позбавлятимуть верифікації за порушення правил експорту до певних країн ЄС

Українських аграріїв позбавлятимуть верифікації на 6 місяців за порушення правил експорту агропродукції до деяких країн Європейського Союзу.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час онлайн-зустрічі з міністром сільського господарства та продовольства Республіки Болгарія Кирилом Ватєвим, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мінагрополітики у Фейсбуці.

За словами Сольського, відповідно до урядової постанови, підприємство може бути виключене із переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, якщо від Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини чи Польщі надійде інформація, що продукція, завантажена для транзиту через ці країни, насправді залишилася в одній із них.

Міністр пояснив, що, наприклад, згідно з документами, соняшник їхав до Греції, але був проданий у Болгарії, то підприємець буде виключений з переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу. Повторно подати заяву на включення до переліку верифікованих суб’єктів зможе не раніше ніж через шість місяців після виключення.

Кирил Ватєв підтримав рішення українського уряду. Він зазначив, що це сприятиме ефективній співпраці між країнами. Міністри домовилися й надалі ретельно відстежувати ситуацію, щоб всі перевізники чітко дотримувалися правил, а також контролювати переміщення сільськогосподарської продукції до Болгарії.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів України на засіданні 26 січня 2024 року розширив перелік підстав для виключення суб’єкта агропромислового комплексу із переліку верифікованих експортерів окремих видів сільськогосподарської продукції.

 

www.ukrinform.ua