Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 12.06.2020

Агрохолдинг I&U Group добудовує унікальний біогазовий комплекс в Україні

Агрохолдинг I&U Group знаходиться на завершальній стадії будівництва  унікального біогазового комплексу потужністю 5,5 мВт/год, створеного у партнерстві з ЄБРР, пише УНІАН.

З кінця 2018 року поблизу селища Капітанівка Номиргородського району Кіровоградської області ведеться масштабне будівництво: аграрний холдинг I&U Group будує тут біогазовий комплекс з переробки органічних відходів цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії.

Після виходу комплексу на повну потужність він буде щорічно виробляти близько 48000 МВт «зеленої» електроенергії й стане унікальним за застосованими технологіями біогазовим комплексом, аналогів якому зараз немає в Україні. Залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися як біодобрива, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щороку комплекс вироблятиме 10–12 тисяч т твердих мінеральних добрив.

При будівництві об’єкту використовувалися новітні інноваційні технології та передове обладнання австрійських компаній.

Запатентована технологія передбачає перемішування субстрату власне виробленим біогазом без використання мішалок, це дає можливість отримувати до 7% більше біогазу з тонни субстрату. За рахунок відсутності електричних мішалок завод економить споживання електроенергії на власні потреби. Технологія отримала кілька європейських й американських нагород і визнана найефективнішою технологією перемішування.

Цей біогазовий комплекс є спільним проектом холдингу з Європейським банком реконструкції та розвитку. Для будівництва було залучено пакет фінансування, який складався з кредиту ЄБРР у розмірі €13 млн та пільгового кредиту від Фонду чистих технологій (ФЧТ) у розмірі €2 млн. Разом з власними вкладеннями агрохолдингу I&U Group загальні інвестиції у будівництво склали майже € 25 млн.