Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.03.2021

Американська торговельна палата назвала головну перешкоду для бізнесу в Україні

Головною перешкодою для ведення бізнесу в Україні є відсутність верховенства права, вважають члени Американської торговельної палати в Україні.

Про це заявив її президент Андрій Гундер під час онлайн-презентації результатів дослідження бізнес-клімату в Україні в період карантинних обмежень, пише Укрінформ.

«Найбільшою, номер один, перешкодою є відсутність верховенства права, – сказав Гундер. – Так вважають 66% членів Американської торговельної палати в Україні, які взяли участь у дослідженні. Вони кажуть, що хочуть верховенства права для ведення бізнесу». Другою перешкодою члени палати назвали корупцію (54%), третьою – брак рішучої програми реформ (45%).

За словами президента Американської торговельної палати в Україні, у 37% учасників дослідження в період карантинних обмежень скоротилися доходи. Водночас у 40% – зросли. Близько 20% учасників скоротили штат співробітників. 56% фактично не скорочували працівників, а 24 % наростили цей показник, хоча здебільшого незначно.

За даними Гундера, близько половини членів палати сокорили інвестиції за цей період, водночас 19% збільшили їх.

За його словами, 60% учасників дослідження незадоволені тим, як держава підтримує бізнес, 1% – дуже задоволені, і 10% – певною мірою задоволені.

«Членів Американської торгової палати турбує неясність програми вакцинації в Україні, – сказав Гундер. – Ходять чутки, що уряд знову оголосить локдаун і продовжить ізоляцію».

За словами президента палати, її члени «просять уряд провести реальну і ефективну судову реформу, забезпечити верховенство права і справедливе правосуддя… По-друге, з точки зору відновлення економіки, уряд має захистити населення від ковіду». Це означає тестування, вакцинацію і ефективне лікування, сказав Гундер. Третім пунктом із того, що має зробити уряд для економічного відновлення, він назвав викорінення корупції. Далі йдуть питання податкової політики, співпраці з МВФ, захисту права власності тощо.

Щодо прогнозів на 2021 рік, то лише 9% учасників дослідження очікують подальшого зниження доходів, близько 60% сподіваються на зростання.12% очікують скорочення персоналу, 32% планують збільшення кількості працівників.

«Ми поставили запитання, хто може найкращим чином залучити прямі іноземні інвестиції в Україну у 2021 році, – сказав Гундер. – Президент – людина, яка відстоює судову реформу в уряді та парламенті. Ділове співтовариство і, що важливо, компанії, які вже є в Україні. Ми найкращі інвестори».

Щодо майбутнього, то 2% членів Американської торгової палати в Україні налаштовані оптимістично, 43% – обережно оптимістично, 35% – нейтрально, 20% песимістично.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 10 лютого під час онлайн-зустрічі з генеральним директором Конфедерації Європейського бізнесу Маркусом Бейрером та представниками європейських компаній заявив, що основна стратегія України розрахована на залучення бізнес-інвестицій. Задля цього уряд спільно з народними депутатами, експертами й аналітиками працює над розробленням Національної економічної стратегії до 2030 року.

Ключовими пріоритетами стратегії, за словами очільника уряду, є європейська та євроатлантична інтеграція, верховенство права, захист приватної власності, гендерна рівність та абсолютна нетерпимість до корупції, економічна свобода — чесна конкуренція, рівні умови для бізнесу та вільний рух капіталу, а також інституційна спроможність.