Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.08.2023

Аналітики прогнозують зниження цін на залізну руду до $90-100/т у 2023 році.

Це пов’язано зі слабким попитом з боку китайських металургів через ситуацію у будівельному секторі

Інвестиційний банк Goldman Sachs переглянув свій прогноз цін на залізну руду на другу половину поточного року у бік зниження – на 12%, до $90/т. Це пов’язано з прогнозованим надлишком пропозиції залізної руди в розмірі 68 млн т і зниженням обсягу виплавки сталі в Китаї. Про це пише SteelOrbis.

Зі свого боку аналітики компанії ING також вважають, що перспективи на ринку залізної руди в короткостроковій перспективі залишатимуться. несприятливими, а ціни залишаться волатильними на тлі слабкого попиту з боку китайських металургів через ситуацію в секторі нерухомості. Аналітики ING прогнозують ціни на залізну руду у третьому кварталі на рівні $105/т, у четвертому – $100/т.

Водночас негативні очікування можуть лише залишитися такими, адже за підсумками січня-червня показники у китайському ГМК порівняно з аналогічним періодом 2022-го суттєво зросли.

  • імпорт залізної руди – на 7,7%, до 576,1 млн т;
  • власний видобуток залізної руди – на 5,7%, до 476,7 млн ​​т;
  • виплавка сталі – на 1,3%, до 535,6 млн т.

Крім того, китайський індикатор оцінки настрою (Yicai) у липні зріс до 50,46 пунктів з 50,21 п. у червні. Опитані чекають від влади КНР бюджетних, податкових та фінансових стимулів. Так, наприкінці липня вони пообіцяли заходи для стимулювання споживання, зокрема, автомобілів та електроніки. Також влада оперативно скоригує політику щодо ринку нерухомості на тлі зміни динаміки попиту та пропозиції.

З іншого боку, аналітики поки що не бачать достатнього стимулювання для суттєвого пожвавлення будівельного сектору Китаю.

«Обіцянки Пекіна підтримати економіку поки що не вражають. Підтримка сектору нерухомості навряд чи призведе до великомасштабного розвитку нерухомості, який оживить попит на сталь у країні та підвищить ціни на залізну руду», – відзначають у ING.

Нагадаємо, що в першій половині року аналітики Goldman Sachs і Fitch підвищили свої цінові прогнози на залізну руду в 2023 році на 20% – до $120/т і зі $110/т у попередньому прогнозі до $125/т відповідно. Тоді прогнози покращили на тлі оптимізму ринку на тлі відновлення китайської економіки.

Як повідомляв GMK Center, світові ціни на руду багато в чому залежать від ситуації економіки Китаю. За оцінками S&P Global, азіатський ринок залізної руди, імовірно, може продемонструвати зниження цін у третьому кварталі через очікування слабкішого попиту з боку металургів Китаю на тлі екстремальних погодних умов та несприятливої ​​рентабельності виробництва.

 

gmk.center