Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 03.10.2019

Бджоли приносять у світову економіку до 500 млрн USD

Бджоли впливають на вирощування яблук, мигдалю та овочів і запилюють 5-8% від загальної кількості сільськогосподарських рослин у світі.

Про це в рамках конференції Future of Farming Dialogue розповів керівник департаменту із захисту бджіл і безпечному запиленні компанії Bayer Crop Science Крістіан Маус, повідомляє журналіст НВ Бізнес.

“За останні шість років популяція бджіл зросла на 85% переважно за рахунок країн Азії. У країнах ЄС і США їх кількість скорочується”, – зазначив Маус.

“Головна причина втрат – азійська хвороба варроатоз, яку викликає кліщ варроа, що паразитує на бджолах. Серед інших ризиків – застосування пестицидів, зміна клімату та скорочення площ квітучих рослин”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що лише в минулому році у Німеччині зафіксовано понад 50 випадків загибелі бджіл через використання хімікатів.

У середньому в країнах ЄС втрати становлять 20−25% від загальної кількості бджіл, тоді як в Україні, згідно з інформацією від національного координатора міжнародного моніторингу втрат бджолиних колоній Марії Федоряк, – 10−19%.