Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.10.2021

Біометан може покрити 25% загального річного споживання газу в Україні – експерт

Уряд, депутатів та аграріїв закликали зробити висновки з нинішньої газової кризи і стимулювати розвиток біогазу та стимулювати розвиток органічних добрив. Про це у матеріалі на АgroРolit.com сказав народний депутат, секретар аграрного комітету Іван Чайківський.

«Сьогодні органіка стає серйозною альтернативою хімічним добривам. А для цього уряду та аграріям слід обличчям повернутися до тваринництва. Колись в кожному господарстві була велика рогата худоба. Це дозволяло агрокомпаніям удобрювати щороку близько 25% всього земельного фонду органікою від ВРХ, тобто кожен гектар у господарстві раз на 4 роки був під органікою», – пояснює нардеп.

А другий напрямок для стимулювання – виробництво біогазу.

Якщо вчора всі лише думали за біогаз і вважали його нерентабельним виробництвом, бо затрати були дуже великі, то сьогодні немає іншого шляху, як субсидіювати цей процес, щоб він став частиною агровиробництва. Європа також виділяла субсидії на закупівлю такого обладнання та на будівництво біогазових станцій. За вартості газу природнього в $1600 і вище біогаз стає дуже привабливим з точки зору агровиробництва для компаній. Думаю, що багато аграріїв розглядатимуть цей варіант», – каже Іван Чайківський.

Потужний агросектор України дає широкі можливості для розвитку біоенергетики, вважають в Держенергоефективності. Так, головне походження біометану – це очищений біогаз, що отримується із відходів агросектору, а також харчової промисловості, твердих побутових відходів. Якщо у 2013 р. в країні працювало лише 13 МВт біогазових потужностей, то на сьогодні – вже 86 МВт.

Потенціал виробництва біометану в Україні сягає 7,8 млрд м3 у рік (25% загального річного споживання газу). Це значний показник, адже для порівняння саме такий обсяг природного газу щорічно споживають підприємства теплокомуненерго для забезпечення потреб населення країни. Важливо, що біометан може заміщувати газ. Враховуючи розгалуженість газотранспортної системи, біометан можна використовувати практично по всій країні на відміну від біогазу, який генерує енергію лише у точці виробництва», – повідомив директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

 

agropolit.com