Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.07.2021

Бізнес-асоціації закликають парламент до діалогу щодо ресурсного законопроекту

Спілка українських підприємців (СУП), Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) та Американська торговельна палата в Україні (AmCham) закликають парламент до діалогу щодо законопроекту з поправками до Податкового кодексу та інших законів №5600 (“ресурсний законопроект”) про індексацію окремих податкових ставок і підвищення рентних платежів, який парламент має намір розглянути у першому читанні 1 липня.

“Бізнес-співтовариство, об’єднане ЄБА, AmCham в Україні та СУП, глибоко стурбовані цією новиною (наміром розглянути законопроект 1 липня – ІФ), адже вона означає, що відповідальні органи державної влади абсолютно не чують бізнес і не хочуть звертати увагу на якісь коментарі та пропозиції”, – зазначено в релізі бізнес-асоціацій у середу.

Бізнес наголошує, що не раз звертався з листами та заявами до народних депутатів і органів держвлади з проханням утриматися від голосування за законопроект №5600 і провести ґрунтовне обговорення його з компаніями. Асоціації зазначають, що законопроект пропонує збільшити навантаження на сумлінний бізнес і створює умови для посилення необґрунтованого тиску на підприємців та компанії, що збиває країну зі шляху цивілізованого розвитку економіки.

“Бізнес-спільнота звертає увагу, що ця ситуація порушує принципи справедливості, рівності та можливості довгострокового планування. А це неприпустимо, якщо ми будуємо прогресивну країну”, – зазначили асоціації, додавши, що знову звертаються до парламентаріїв із проханням не підтримувати зазначений законопроект.

Раніше бізнес-асоціації розкритикували запропоновані законопроектом зміни щодо адміністрування податку на прибуток підприємств у частині списання збитків, збільшення податкового навантаження шляхом перегляду податкових ставок і низку інших норм законопроекту. Представники асоціацій наголошували, що зміни податкових ставок без дотримання перехідного періоду порушують принципи стабільності податкового законодавства.

Бізнес також розкритикував обмеження права платників податків на використання накопичених збитків минулих років, заборону виїзду за межі країни керівникам підприємств із податковим боргом, скорочення граничних термінів реєстрації платниками ПДВ податкових накладних, зменшення терміну на внесення податкової накладної до складу податкового кредиту.

При цьому комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради рекомендував ухвалити законопроект №5600 у першому читанні.

 

ua.interfax.com.ua