ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.04.2024

Brent здорожчала до $89,6 за барель

Ціни на нафту продовжують зростати вранці в четвер, інвестори оцінюють підсумки засідання моніторингового комітету ОПЕК+ і статдані Міністерства енергетики США.

Вартість червневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 8:13 за київським часом становить $89,58 за барель, що на $0,23 (0,26%) вище, ніж на закриття попередніх торгів. У середу ці контракти здорожчали на $0,43 (0,5%), до $89,35 за барель.

Ф’ючерси на WTI на травень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зросли в ціні на цей час на $0,21 (0,25%), до $85,64 за барель. За підсумками попередніх торгів вартість цих контрактів збільшилася на $0,28 (0,3%), до $85,43 за барель.

Обидві марки напередодні поновили максимуми з 27 жовтня минулого року.

Міністри моніторингового комітету ОПЕК+, співголовами якого є росія й Саудівська Аравія, на засіданні в середу не дали альянсу рекомендацій щодо зміни чинної політики з видобутку нафти, випливає з прес-релізу ОПЕК за підсумками зустрічі.

У повідомленні організації наголошується, що комітет продовжить уважно оцінювати ринкову ситуацію і готовий реагувати на її розвиток шляхом вжиття додаткових заходів у будь-який час, «спираючись на сильну згуртованість ОПЕК і нафтовидобувних країн, що беруть участь, але не входять до ОПЕК».

Міністри також вітали рішення росії перейти у ІІ кварталі 2024 року до реального скорочення видобутку нафти від заходу у вигляді зниження обсягів експорту.

Водночас Міненерго США напередодні повідомило, що комерційні запаси нафти в країні минулого тижня збільшилися на 3,21 млн барелів, до 451,42 млн барелів. Товарні запаси бензину знизилися на 4,26 млн барелів і становили 227,82 млн барелів. Комерційні запаси дистилятів зменшилися на 1,27 млн барелів, до 116,07 млн барелів.

Експерти очікували на зниження запасів нафти на 1 млн барелів, збільшення запасів бензину — на 100 тис. барелів і падіння запасів дистилятів — на 1 млн барелів.

При цьому попит на бензин зріс на 421 тис. барелів на добу (б/д) — до 9,236 млн б/д, при історичному максимумі 10,043 млн б/д у липні 2021 року.

Роберт Ягер з Mizuho Securities, чию думку наводить MarketWatch, припускає, що ці дані на тлі наближення літнього автомобільного сезону, який розпочнеться через сім тижнів на уїкенд перед Днем поминання (27 травня), стимулюватимуть зростання нафтових котирувань найближчими тижнями.

 

enkorr.ua